Broj transakcija bezgotovinskim kreditnim i debitnim bankovnim karticama iznosi oko sedam odsto u odnosu na ukupan saobraćaj
Ukoliko često putujete auto-putem, sigurno ste se bar jednom našli u situaciji da pred naplatnu rampu pomislite imate li kod sebe dovoljno gotovine da platite putarinu.
Naravno, putarinu je moguće platiti i karticama, ali šta kada ni aparat za kartice nije u funkciji?
Postoji i treća mogućnost, objašnjavaju Puteva Srbije.
Učesnicima u saobraćaju omogućeno je plaćanje putarine platnim karticama na svim naplatnim stanicama. Ukoliko POS aparat ne radi, a učesnik u saobraćaju nema gotovinu kod sebe, postoji mogućnost izdavanja računa za naknadnu naplatu putarine. Račun se izdaje na osnovu obrasca koji se popunjava na naplatnoj stanici, a učesnik u saobraćaju naknadno vrši plaćanje", kažu iz JP "Putevi Srbije".
Inače, broj transakcija bezgotovinskim kreditnim i debitnim bankovnim karticama iznosi oko sedam odsto u odnosu na ukupan saobraćaj.
Prema podacima "Puteva Srbije", ukupna dužina auto-puteva pod naplatom u našoj zemlji iznosi 875,845 km. Naplata putarine se obavlja preko automatskog tehničkog sistema koji se sastoji od 70 naplatnih stanica, prenosi Blic.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.