Arsenal nemilosrdan protiv Vest Hema: U mreži šest lopti, a tribine prazne

Kako se mreža domaćeg tima punila, tribine Olimpijskog stadiona u Londonu su se praznile

11.02.2024. 18:56
Tan2024-02-1116391844_6 arsenal deklan rajs AP PhotoIan Walton-65c90a0792c2f.webp Foto: Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Arsenala savladali su na gostovanju ekipu Vest Hema rezultatom 6:0 u meču 24. kola engleske Premijer lige.

Meč u Londonu je bio rešen već nakon prvog poluvremena, pošto je Arsenal u periodu od samo 14 minuta stigao do četiri gola prednosti.

Prvo je u 33. minutu nakon centaršuta Deklana Rajsa iz kornera Vilijam Saliba glavom savladao Alfonsa Areolu.

Vođstvo Arsenala udvostručio je Bukajo Saka iz penala koji je nad njim načinjen u 41. minutu.

U 44. minutu ponovo je Deklan Rajs bio asistent, a u strelce se ovoga puta upisao Gabrijel.

Tačku na odlično poluvreme "tobdžija" stavio je Leandro Trosar u drugom minutu nadoknade vremena.

U nastavku je Arsenal nastavio u istom ritmu. Mreža domaćeg tima bila je sve punija, a tribine Olimpijskog stadiona u Londonu sve praznije.

Saka je svojim drugim golom povećao prednost na 5:0, dok je Rajs nakon dve asistencije postigao i gol protiv svog bivšeg kluba.