Srbin piše istoriju u Nemačkoj: Prvenac Ivezića u borbi za Bundesligu

Prvi gol u Cvajti za srpskog fudbalera

06.04.2024. 15:52
marko ivezić privatna arhiva-6586fb57b44a8.webp Foto: Privatna arhiva

Veliku pobedu ostvario je tim Holštajn Kila u Nirnbergu, a važnu ulogu imao je 22-godišnji srpski internacionalac Marko Ivezić.

Odigrane su prve tri utakmice subotnjeg programa 28. kola Druge nemačke lige Cvajte.

Drugoplasirani Holštajn Kil gostovao je Nirnbergu na "Maks Morlok" stadionu i slavio ubedljivu pobedu od 4:0.

Domaći tim je već u 12. minutu ostao sa 10 igrača jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Džozef Hungbo, što su gosti maksimalno iskoristili.

Goleadu Kila otvorio je u 20. minutu bivši fudbaler Voždovca. To je prvi gol u Cvajti za Marka Ivezića.

Do kraja meča mrežu Nirnberga pogođali su i Maćino u 34, Bernhardson u 43. i Remberg u 79. minutu.

Ovo je jako važna pobeda za gostujući tim s obzirom da se Holštajn Kil bori za ulazak u Bundesligu.