Zvezda potučena do nogu pred Delijama: Armani trojkama uništio crveno-bele u Areni

Izabranici Joanisa Sferopulosa imaju skor od 3-7 u Evroligi, a u narednom kolu dočekuju Efes

24.11.2023. 22:26
kk crvena zvezda - kk armani, 24 nov 2023 - foto tanjug vladmir šporčič-656193e8a6bf6.webp Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u beogradskoj Areni od Armanija 93:71 (20:19, 18:20, 25:17, 30:15) u meču 10. kola Evrolige.

Posle izjednačene prve deonice, gosti su u 12. minutu prvi put imali osetniju prednost (28:21). Bilo je i 37:28 za goste, ali se Zvezda do poluvremena trgla i otišla sa prednošću na "veliki odmor" rezultatom 39:38 posle sjajne trojke Miloša Teodosića.

Početkom treće deonice Zvezda je povela plus šest (47:41), a potom je u sledila serija gostiju 12:0. Prvu dvocifrenu prednost gosti su imali u 28. minutu (61:51). U poslednju deonicu ušlo se rezultatom 63:56 za goste.

Vezanim trojkama Ševona Šildsa Armani je pet minuta pre kraja vodio 75:65, a ubrzo zatim i 82:67, pa je tad bilo jasno da će dva boda u Italiju.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 18 poena, Nemanja Nedović je dao 16, a dvocifren je bio i Luka Mitrović sa 11. Armani je predvodio Maodo Lo sa 32 poena, Ševon Šilds je dao 19, a Nikola Mirotić, koji je dočekan velikim aplauzom od navijača Zvezde, postigao je samo osam poena.

Inače, pre početka utakmice uručen je prigodan poklon bivšem treneru Zvezde Milanu Tomiću, sad jednom od pomoćnika Etoreu Mesini u Milanu.

Crvena zvezda sad ima skor 3-7, a Armani 4-6. U narednom kolu Zvezda sledećeg petka dočekuje Efes.