Koristeći tu metodu, astronomi procenjuju da se u našoj galaksiji "Mlečni put" nalazi oko stotinu milijardi zvezda
Prema nekim procenama, prosečan čovek prilikom pogleda na noćno nebo može videti oko 6.000 zvezda.
Astronom Brajan DŽekson u tekstu za medij "Konverzejšn" ističe da je prvi korak u proceni broja zvezda - procenjivanje broja galaksija.
Kako bi se to učinilo, neophodno je napraviti veoma detaljne fotografije malog dela noćnog neba i potom prebrojiti sve galaksije koje su vidljive u tom delu.
Broj se zatim množi sa brojem fotografija koje su potrebne da bi se pokrilo područje celog neba.
Konačan i pojednostavljen odgovor bio bi da u svemiru postoji oko dva biliona galaksija.
Koristeći tu metodu, astronomi procenjuju da se u našoj galaksiji "Mlečni put" nalazi oko stotinu milijardi zvezda.
Ako se uzme u obzir da je "Mlečni put" - prosečna galaksija, dalje računanje pokazuje da u svemiru postoji 200 milijardi biliona zvezda.
Ali, to je samo procenjeni broj, jer, napominju astronimi, još nije istražen sav svemir, a zvezde se svakodnevno rađaju i umiru.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.