Kapsula, sa senzorima za merenje vibracija, kosmičkog zračenja i ostalih uslova u svemiru, Mesecu je prišla s njegove tamne strane, one koja se ne vidi sa Zemlje.
Naučno znanje sa ovih prostora, u liku Milojka Majka Vučelića, pomoglo je pre pola veka američkoj svemirskoj ageniciji NASA da šalje ljude u svemir.
Danas, 50 godina kasnije, Nasina letelica Orion ponovo je stigla do Meseca. Ona je prišla mesečevoj površini na samo 130 kilometara.
Kapsula, sa senzorima za merenje vibracija, kosmičkog zračenja i ostalih uslova u svemiru, Mesecu je prišla s njegove tamne strane, one koja se ne vidi sa Zemlje.
„U toku je testiranje kapsule u kojoj se nalaze trenutno lutke, tako da je to priprema za narednu ljudsku posadu. Gde se testira I nova tehnologija I načini upravljanja samim tim modulom, komande, načini kojima će se njima upravljati, jer sada je to priprema za buduće misije koje će uključiti astronaute. A naravno, bezbednost astronauta je uvek na prvom mestu“, kaže Zoran Tomić iz Astronomskog društva „Eureka“.
Poput programa Apolo, i ovaj poduhvat slanja čoveka na mesec ima više misija sa zajedničkim imenom Artemis.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.