Sajber kriminalci koriste lažne veb sajtove koji su predstavljeni kao sajtovi poznatih proizvođača antivirusnog softvera
Sajber kriminalci koriste lažne veb sajtove koji su predstavljeni kao sajtovi poznatih proizvođača antivirusnog softvera.
Ovde spadaju antivirusi Avast, Bitdefender i Malwarebytes, a hakeri se lažno predstavljaju kako bi širili malvere koji kradu osetljive informacije sa Android i Windows uređaja.
Kako žrtve dolaze do ovih lažnih veb sajtova trenutno nije jasno, ali za slične ranije kampanje korišćene su tehnike kao što su oglasi i SEO.
Malveri za krađu informacija su sve učestaliji, a sajber kriminalci reklamiraju brojne prilagođene varijante ovakvih malvera različitih nivoa složenosti.
Ovo uključuje nove malvere kao što su Acrid, SamsStealer, ScarletStealer i Waltuhium Grabber, kao i ažuriranja postojećih kao što je SYS01stealer (Album Stealer ili S1deload Stealer), prenosi B92.
"Činjenica da se novi kradljivci informacija pojavljuju s vremena na vreme, u kombinaciji sa činjenicom da njihova funkcionalnost i sofisticiranost uveliko variraju, ukazuje da postoji potražnja na kriminalnom tržištu za njima", navodi se u nedavno objavljenom izveštaju kompanije Kaspersky.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.