Detalji hapšenja Filipa Koraća: Francuzi ga traže zbog 25 krivičnih dela, a oni nisu jedini

Srbija je za njim raspisala crvenu Interpolova poternica 2019. godine, ali je ona ukinuta 2020. godine.

13.10.2023. 11:45
  • Podeli:
filip korać mup srbije (2)-6526b872694d7.webp Foto: MUP Srbije

Filip Korać, desna ruka Luke Bojovića, uhapšen je 3. oktobra kao državljanin Crne Gore u Mađarskoj po nalogu francuske policije koja ga potražuje za čak 25 krivičnih dela.

Kako je za "Blikk" izjavila portparolka Metropolitanskog tužilaštva Betina Bagoli, evropski nalog za hapšenje izdat je od strane pariskog tužilaštva zbog organizovanog krijumčarenja droge i pranja novca, a u svrhu krivičnog gonjenja.

"Nalog za hapšenje obuhvata 25 krivičnih dela", rekla je ona za Blikk.

Podsetimo, osim Francuske, njega traži i Bosna i Hercegovina zbog istog krivičnog dela - trgovina drogom. Filip Korać je prošle godine osuđen u Hrvatskoj zbog falsifikovanja pasoša. Srbija ga ne potražuje i ne postoji nijedna poternica za njim koja je raspisana u našoj zemlji.

Filip Korać je dugo bio na meti klana Velje Nevolje. Oni nisu krili mržnju koju gaje prema desnoj ruci Bojovića, te su na telu ubijenog Gorana Veličkovića Goksija urezali: 

"Korać pi*ka".

Nakon ubistva Veličkovića, klan je Koraću slao preteće poruke, kako je otkrio na suđenju okrivljeni saradnik Bojan Hrvatin.

"Tada su mu poslali fotografiju Veličkovićevog tela na kojem su krvlju ispisali 'Korać pi*ka'. Ubrzo još jednu poruku: 'Tik-tok, tik-tok, ovako ćeš ti da završiš, na’vataćemo te", ispričao je on.

Korać je navodno, preuzeo vođstvo nad zemunskim klanom nakon što je Bojović 2012. u Španiji uhapšen i osuđen na 18 godina zatvora zbog organizovanog kriminala.

Inače, Srbija je za njim raspisala crvenu Interpolova poternica 2019. godine, ali je ona ukinuta 2020. godine. Istraga protiv Koraća je obustavljena zbog nedostatka dokaza u slučaju likvidacije Blaža Đurovića, koje se dogodilo 2018. godine na Voždovcu. Hapšen je i u Zvorniku 2016. godine, jer je povezivan sa ubistvom Čede Đokića, ali je ubrzo pušten na slobodu.

Korać je od nasleđenog zemunskog klana napravio jednu od jačih kriminalnih ekipa u Srbiji, sa novim poslovima, kriminalnim kontaktima i novcem. Žestok rat dve ekipe, stalno ubijanje i oprez, a posebno likvidacija Bojovićevog i Koraćevog najvernijeg prijatelja Radeta Rakonjca u Beogradu u aprilu 2014. bio je povod za Koraćevo bekstvo iz Srbije.

Spekulisalo se da je on sledeća meta ubica. Korać se zbog toga preselio u inostranstvo, a spekulacije da je sve vreme bio umešan u srpsko podzemlje postojale su godinama unazad.

 

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()