Simić je ukazao da je na KiM "iz dana u dan sve gore", da su to posledice sistemskog plana privremenih vlasti u Prištini za etničko čišćenje Srba
Član Predsedništva Srpske liste Igor Simić izjavio je danas da situacija na Kosovu i Metohiji nikada nije bila gora, da se svaki dan pogoršava i da Srbi u pokrajini žive u situaciji sličnoj aparthejdu.
"Činjenica je sledeća, ako nema bezbednosti za Srbe, neće biti Srba na KiM, odlaze nam ljudi, odlaze oni ekonomski situirani, jer ne znaju šta ih čeka sutra", istakao je Simić gostujući na RTS-u.
On je rekao da "država mora da zauzme jasan i oštar stav", da je neophodno da se pojača bezbednost i ekonomska i finansijska pomoć za srpski narod na KiM.
"Suočeni smo sa situacijom kada nema proizvoda iz centralne Srbije a skoro duplo veće su cene koje stanovništvo na severu KiM plaća za manje kvalitetne proizvode iz regiona", rekao je Simić.
On je rekao da Srbi nemaju nikakvo poverenje u Euleks jer oni nisu nikad ništa učinili da zaštite Srbe.
Simić je ukazao da je na KiM "iz dana u dan sve gore", da su to posledice sistemskog plana privremenih vlasti u Prištini za etničko čišćenje Srba na KiM.
"Situacija je nikad gora, rođen sam na KiM, 12 godina sam u politici i najodgovornije vam tvrdim da Srbi žive u stiuaciji sličnoj aparthejdu", istakao je Simić.
On je ukazao da se na KiM ne događaju "pojedinačni incidenti", već Priština sprovodi "sistemski plan i institucionalno nasilje, koji za konačnicu ima etničko čišćenje".
"Prošlo je vreme za anemična saopštenja međunarodne zajednice", istakao je Simić i napomenuo da Kfor u pokrajini ima 8.000 pripadnika a Euleks nekoliko stotina i da postoji način da se reaguje na nasilje privremenih prištinskih institucija.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.