Dodik je upoznao specijalnog izaslanika Vlade Nemačke o pokušaju otimanja imovine Republici Srpskoj
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik razgovarao je danas u Banjaluci sa specijalnim izaslanikom Vlade SR Nemačke za Zapadni Balkan Manuelom Saracinom, kome je ponovio jasan stav da Srpska odbacuje svaku vrstu delovanja Kristijana Šmita kao visokog predstavnika.
Dodik je ponovio da Savet bezbednosti UN nije potvrdio Šmita za visokog predstavnika kako je to predviđeno Dejtonskim sporazumom i da on, predstavljajući se lažno, pravi štetu i ugrožava suverenitet BiH.
Kada je reč o obustavi finansiranja četiri infrastrukturna projekta u Srpskoj od Vlade Nemačke, Dodik je rekao da je reč o političkim i ekonomskim pritiscima na Republiku Srpsku, ali da Srpska ima alternativu za finansiranje istih.
Dodik je upoznao specijalnog izaslanika Vlade Nemačke o pokušaju otimanja imovine Republici Srpskoj, te ponovio da je to pitanje rešeno Dejtonskim sporazumom i da imovina pripada entitetima.
Takođe, Dodik je rekao specijalnom izaslaniku Vlade Nemačke da Srpska, uprkos brojnim pritiscima i opstrukcijama za njen napredak, ima pozitivne makroekonomske pokazatelje, stabilna je, snažna i sposobna da odbrani svaki svoj interes i da njeni organi i institucije funkcionišu bez problema.
Teme razgovora bile su i Berlinski proces, te BiH integracije u Evropsku uniju, na čijem putu Srpska ostaje privržena i želi da bude vidljiva.
Današnjem sastanku prisustvovali su i predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić i ministar za naučno-tehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Republike Srpske Željko Budimir, saopšteno je na zvaničnoj internet stranici predsednika Republike Srpske.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.