Stejt department: Hitno da se nastave razgovori o srpskom dinaru na KiM

Lajčak je nakon sastanka na platformi Iks napisao da na mnoga politička pitanja i dalje nema odgovora i da će biti potrebni dodatni sastanci.

28.02.2024. 09:42
  • Podeli:
ukidanje dinara na kosovu KiM, bankomat na kosmetu, kosovo, dinari - 26 feb 2024 - foto UNA-65dde5f9f2464.webp Foto: UNA

Američki Stejt department saopštio je da bi razgovori u Briselu o uredbi takozvane Centralne banke Kosova (CBK) kojom se brani upotreba dinara, "morali hitno da se nastave".

Portparol Stejt departmenta rekao je, nakon sastanaka u Briselu koje je imala delegacija Beograda predvođena direktorom Kancelarije za KiM Petrom Petkovićem i predstavnici tzv. CBK sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom, da je dijalog kojim posreduje Evropska unija pravi kanal za rešavanje pitanja normalizacije odnosa Beograda i Prištine, prenosi Slobodna Evropa.

"Sjedinjene Države su bile jasne u izražavanju zabrinutosti u vezi s novom regulativom", rekao je portparol.

Petković je u utorak, nakon sastanka, rekao da rešenje za problem dinara na KiM treba tražiti na političkom nivou pošto ne mogu oni koji nemaju politički mandat, da pregovaraju o tome, kao i da je delegacija Beograda pokazala punu opredeljenost za rešavanje problema.

Predstavnik takozvane "Centralne banke Kosova" Ahmet Ismailji tvrdi da na sastanku u Briselu sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom nije razgovarano o uredbi kojom se zabranjuje  upotreba dinara na Kosovu i Metohiji, kao i da će uredba ostati na snazi i da se neće menjati.

Lajčak je nakon sastanka na platformi Iks napisao da na mnoga politička pitanja i dalje nema odgovora i da će biti potrebni dodatni sastanci. 

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()