Mengtijan će se pridružiti Ventijanu, drugom laboratorijskom modulu svemirske stanice i povezaće se sa središnjim modulom Tijanhe, gde se nalazi posada.
Kompletiranje stalne kineske svemirske stanice danas je završeno lansiranjem trećeg modula koji je ujedno i poslednji.
Ovim je cilj kome je Kina težila, da održi stalno prisustvo svoje svemirske posade u orbiti, konačno i ostvaren.
Modul Mengtijan lansiran je u svemir iz satelitskog lansirnog centra Venčang, u južnoj ostrvskoj provinciji Hainan, na raketi Long mark-5BY4 koja je jedna od najmoćnijih kineskih lansirnih raketa, javio je Rojters.
Mengtijan je lansiran bez posade i biće mu potrebno 13 sati da stigne do svemirske stanice.
Veliki broj ljudi, fotografa amatera, ljubitelja svemira i drugih posmatralo je lansiranje sa obližnje plaže.
Mengtijan će se pridružiti Ventijanu, drugom laboratorijskom modulu svemirske stanice i povezaće se sa središnjim modulom Tijanhe, gde se nalazi posada.
U kineskoj svemirskoj stanici Tjangong trenutno se nalazi tročlana posada astronauta, dva muškarca i jedna žena.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.