Uprkos kontroverzama: "Barbi" se ipak prikazuje u Japanu

Ljudi masovno kupuju karte

12.08.2023. 14:49
  • Podeli:
Barbie-642d3ed0dc6d2.webp Foto: Printscreen Youtube/Warner Bros. Pictures

Holivudski film Barbie počeo je sa prikazivanjem u Japanu u petak, uprkos nezadovoljstvu Japanaca Barbenhajmerovim memovima koji ga povezuju sa filmom o stvaranju atomske bombe.

Karte za Barbie, sa Margo Robi u glavnoj ulozi, brzo se prodaju uprkos japanskom protestu koji je primorao distributera Varner Bros da se izvini uoči objavljivanja.

Barbi je počela sa prikazivanjem istog dana kada i Openhajmer, film o stvaranju atomske bombe tokom Drugog svetskog rata, što je podstaklo memove o Barbenhajmeru, mešavinu dva filma. 

Japancima, žrtvama dve atomske bombe koje su SAD bacile na kraju Drugog svetskog rata, nije se dopao taj mem u mesecu kada obeležavaju 78. godišnjicu stradanja Hirošime i Nagasakija.

U sada izbrisanim objavama na Platformi X, nekadašnjoj Tviter, marketinški profil Varner Bros delio je korisničke postove koji su prikazivali Robi i glavnog glumca Openhajmera, Kilijana Marfija, pored nuklearnih eksplozija.

Datum izlaska Opehhajmera u Japanu još nije poznat

Početkom meseca na change.org je pokrenuta peticija kojom se zahteva da Vorner Bros i Universal Pictures, studio koji stoji iza priče o atomskom naučniku, zaustave hešteg #Barbenheimer na društvenim mrežama. Peticija je do danas prikupila 22,6 hiljada potpisa.

Heštag #NoBarbenheimer proširio se na Japan, što je dovelo do toga da tamošnja filijala Vorner javno kritikuje svoju matičnu kompaniju, koja se potom izvinila.

Micuki Takahata, glas Barbie u japanskoj verziji filma, 2. avgusta je na Instagramu objavila da je šokirana memovima.

"Ovaj incident je veoma, veoma razočaravajući", napisala je ona.

Japanski fanovi kažu da ih kontroverza nije odvratila od gledanja filma

"To je bilo nepristojno", rekla je 24-godišnja studentica Rie Takeda, komentarišući dotični mem.

"Ali film je bio briljantan i bilo mi je zabavno gledajući ga", dodala je ona.

Još nije objavljen datum izlaska Openheimera u Japanu. 

Film je kritikovan zbog toga što je u velikoj meri ignorisao uništenje dva velika japanska grada 1945. godine, u kojem je poginulo više od 200.000 ljudi.

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()