Melanija se prisetila odrastanja u SFRJ: Progovorila o komunizmu i otkrila kako je upoznala Trampa

Nedavno je objavila svoje memoare

06.11.2024. 16:50
  • Podeli:
Julia Demaree Nikhinson, Tanjug Melanija Tramp-672b7c2b2c4b3.webp Foto: Julia Demaree Nikhinson, Tanjug

Donald Tramp ponovo izabran je juče za 47. predsednika SAD-a, a duže od 25 godina, uz sve skandale, političke borbe i suđenja bila je njegova supruga Melanija Tramp. Od skromnih početaka u Sevnici, u bivšoj Jugoslaviji, preko manekenskih pisti do titule prve dame, Melanija je prošla dug i reklo bi se trnovit put prateći jednu od najkontroverznijih ličnosti novije američke istorije. U memoarima koji su se nekoliko nedelja pre izbora pojavili u knjižarama, Melanija je opisala svoje detinjstvo u komunizmu, ali i kako je upoznala i zavolela Donalda Trampa.

Bivša i buduća prva dama SAD-a u memoarima se priseća se svoje pokojne majke Amalije koja je za nju bila oličenje elegancije. Bila je dizajnerka pa su njene dve ćerke, posebno Melanija, odmalena bile uključene u svet mode. Naučila ih je da svako prvo mora da se pobrine za sebe ako želi da brine o drugima. Prema njenim rečima, otac Viktor Knavs samouveren je i preduzetan, brzo je napredovao u tadašnjoj državnoj automobilskoj kompaniji Slovenija Avto.

U knjizi, koju sažima Independent, Melania piše kako je njihov život bio glamurozan, živeli su u velikoj kući koju je majka lepo uredila. Napominje i da je njen otac imao nekoliko automobila. Priseća se porodičnih izleta u inostranstvo, skijanja, letovanja na hrvatskoj obali i uživanja u koncertima poznatih muzičara. Prema njenim rečima, mogli su da priušte i dadilju. Kaže da joj je detinjstvo bilo srećno i puno smeha, piše N1.

Priseća se i odrastanja u komunizmu

"Iako je Slovenija bila deo komunističke Jugoslavije, komunizam je tamo bio drugačiji od onog u Sovjetskom Savezu. Tokom odrastanja osećala sam se više povezanom s našim susedima u Italiji i Austriji nego s drugim komunističkim zemljama istočne Evrope", piše u njenim memoarima.

Dodaje kako tokom odrastanja, uprkos komunizmu, nije osećala mnogo zabrana, ali su se isticali trud i individualna odgovornost. Kako prenose strani mediji, Melanija se komunističkog delovanja svog oca dotiče u pretposlednjem poglavlju knjige – kada se ponovno žali da je mediji lažno predstavljaju. Prema njenim rečima, njegovo članstvo u stranci rezultat je visoke funkcije i plate u kompaniji Slovenija Avto.

"Njegovo članstvo u Komunističkoj partiji bilo je obvezno, jer je partija uvela automatsku mesečnu isplatu dela zarade", piše.

Cenio se rad, trud i zalaganje

Istaknula je da to nije uticalo na njegova politička uverenja te da joj roditelji nisu bili previše politički aktivni. Prema njenim rečima, otac i majka bili su uspešni zbog svoje odlučnosti i radnih navika, jer su pojedinci, uprkos brojnim pravilima, nagrađivani za svoj trud.

Melanija je studirala industrijski dizajn i arhitekturu u Ljubljani, a stan koji su roditelji kupili za devojčice delila je sa starijom sestrom Ines. Tada je počela da se zanima za svet mode, potom se zbog karijere preselila u Italiju, pa u Pariz, nakon čega je s dva kofera i torbom sela na avion za SAD.

Ona je 27. avgusta 1996. stigla u Njujork, gde je brzi ritam grada podstakao njenu želju, motivisao je na traženje posla i snimanje kampanja.

Kako je upoznala Trampa?

Dve godine nakon preseljenja prijateljica ju je pozvala na zabavu u popularni noćni klub Kit Kat, stigle su limuzinom i smestile se u VIP zonu. Tu je bio i Donald Tramp, koji je bio na sastanku s plavušom, a potom je prišao Melanijinom stolu i predstavio se.

"Oči su mu bile znatiželjne, sa zanimanjem je iskoristio priliku i seo na susednu stolicu. Počeo je da priča… Osvojio me u trenu svojim šarmom i lakoćom. Iako se toliko toga događalo oko nas, njegova namerna fokusiranost na naše upoznavanje učinila je da se osećam kao da sam u centru njegovog sveta. Privukla me njegova magnetska energija", opisuje. Zatim ju je pitao za broj, ali ona ga je odbila.

"Bio je malo iznenađen. Još više kad sam tražila njegov broj. Dao mi je posetnicu s rukom ispisanim brojevima", priseća se. Ostavila mu je poruku i on ju je tog vikenda pozvao na svoje imanje u Njujorku.

"Bio je malo stariji od mene, ali s 28 godina odmah sam osetila povezanost s njim", piše ona, ističući da su njegova "radna etika i uspjeh vredni divljenja". Trampa opisuje s velikim entuzijazmom i tvrdi da su se slagali na mentalnom nivou.

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()