Možda odeća nije toliko prljava, pa je perete na nižoj temperaturi, ali poželjno je to ne radite
Pranje odeće na ekoloških 30 stepeni može se činiti kao dobra ideja, pre svega zbog uštede i novca i vremena. Međutim, mikrobiolozi savetuju da odeću ne perete na temperaturama nižim od 60 stepeni, naročito ne dečju odeću.
Bakterije žive u našem organizmu na telesnoj temperaturi od 37 stepeni, što znači da ih 30 stepeni neće eliminisati. Bakterije poput Ešerihije koli (Escherichia coli) mogu se prenositi preko odeće kad je perete na nižim temperaturama.
Na patikama opranim na niskoj temperaturi postoji čak 10.000 organizama povezanih s izmetnim materijama, a samo u dve kašike vode koju koristi mašina ima oko milion bakterija.
Kako biste bili sigurni da se bakterije ne zadržavaju u mašini, preporučuje se da pustite vašu mašinu za pranje veša da bar jednom mesečno radi na 90 stepeni bez veša u njoj.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.