Naši stručnjaci vredno rade na usavršavanju znanja kako bi lečenje bilo efikasnije, a na roditeljima ostaje da svoje dete dovedu na pregled na vreme
Beograd je imao čast da ugosti najveće stručnjake iz sveta oftalmologije. Internacionalni simpozijum koji organizovao MediGroup sistem, okupio je više od 600 vrhunskih oftalmologa, uključujući i vodeće svetske stručnjake.
Tema ovogodišnjeg simpozijuma bila je Pedijatrijska oftalmologija i strabologija, a predavanja su pružila jedinstvenu priliku za razmenu znanja među stručnjacima iz Srbije, regiona i sveta.
Vodeći svetski stručnjaci okupili su se pod istim krovom kako bi unapredili lečenje najosetljivijih pacijenata, dece. Osmi po redu simpozijum koji organizuje Miloš Klinika u okviru Medigroup sistema, bio je prava prilika da naši stručnjaci dobiju uvide u najsavremenije operativne zahvate.
"Mi ovde imamo 18 eminentnih predavača koji će sa nama da podele svoja iskustva i sa kojima ćemo razmeniti neke naše stavove, preko 600 učesnika, tako da mislim da se ta tema dobro pretrese i da izvučemo zaključak koji će nam koristiti u svakodnevnom kliničkom radu, prvenstveno naravno za dobrobit naših pacijenata", kaže prof. dr Zora Ignjatović, specijalista oftalmologije i direktorka MediGroup Klinike Miloš.
Glavna tema bila je razrokost kod dece, koja je od izuzetnog značaja, jer je za njeno lečenje neophodno da se uoči na vreme, kako se kasnije ne bi razvila slabovidost.
"Razrokost je prisutna u dva do tri posto populacije. Razrokost se kod nas i u svetu leči na dva načina. Prvi je konzervativni, a kada iscrpimo sve te konzervativne tehnike, onda prelazimo na hirurške. Razrokost se nije mnogo menjala, odnosno sama tehnika i načini lečenja. To se malo menja. Naš glavni govornik danas profesor Rajt, koji je poslednji inovator u poslednjih 40-ak godina je inovator u toj oblasti. Što se tiče instrumenata, tehnika, modifikacija i nekih ranije smišljenih tehnika. I to iskustvo koje nam on prenosi je za nas neprocenjivo", rekao je dr med. Milorad Ljutica, oftalmolog i strabolog.
Upravo je neprocenjivo iskustvo bio i glavni povod za organizovanje ovog, kao i mnogih drugih simpozijuma za usavršavanje.
"Kao najveći privatni zdravstveni sistem u Srbiji, mi stalno ulažemo u razvoju naših stručnjaka, ali takođe da delimo znanje i da pomognemo drugim stručnjacima da usavršavaju svoje znanje i imaju priliku da čuju o novim tehnologijama i novim tehnikama i onome svemu što može biti korisno u svom radu", zaključila je Marijana Vasilesku, generalna direktorka MediGroup sistema.
Naši stručnjaci vredno rade na usavršavanju znanja kako bi lečenje bilo efikasnije, a na roditeljima ostaje da svoje dete dovedu na pregled kod oftalmologa na vreme, što je, prema savetu lekara, već između prve i druge godine, jer i u ovom slučaju važi pravilo: što pre se počne sa lečenjem, to su bolji rezultati.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.