Broj krpelja je u velikom porastu ponovo, a svaki treći je zaražen lajmskom bolešću, pa ih ekipe Gradske čistoće ponovo zaprašuju.
Ujed krpelja je bezbolan zbog postojanja anestetika koji on ima u sebi, međutim, jako je važno otkriti na vreme, naročito ako je krpelj zaražen lajmskom bolešću. Iako krpelji deluju bezopasno, njihov ujed može biti i te kako opasan.
Trenutno je povećan broj krpelja na određenim lokacijama u gradu, a zabrinjava podatak da je čak svaki treći zaražen lajmskom bolešću, pa se sada radi na zaprašivanju.
Na kojim lokacijama ih ima najviše, da li ima razloga za brigu i da li je ovakva pojava krpelja karakteristična za oktobar, otkriva Prva.
"Krpelji u Beogradu imaju pik i u proleće i krajem septembra, u Beogradu ih najviše ima na Adi Ciganliji, Avali, Košutnjaku, ali očekujemo u narednom periodu da se poveća brojnost. Stanovništvo treba da koristi repelente kada boravi u prirodi, a mi ćemo u narednih deset dana imati veliku akciju suzbijanja. Takođe, obavezno je pregledanje nakon boravka u prirodi i odlazak kod lekara ukoliko imamo krpelja", istakla je Ivana Đurić.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.