Neke od popularnih pesama na TikToku ove godine bile su Champagne Coaste, Forever Young, Another Love i Kiss of Life
Pesma ''Forever Young'' nemačkog benda Alphaville iz 1984. je na globalnom nivou ostvarila najveću popularnost na društvenoj mreži TikTok ove godine, dok je na britanskim objavama na toj mreži primećen značajan porast u korišćenju starih pesama, prenosi Gardijan.
Od 50 "top-pesama" na TikToku njih 20 je iz prethodnih dekada čime je starija muzika, kao što su pesme grupe Bronski Beat i pevačice Šade ostvarile veliku popularnost, a najveći britanski hit na TikToku je pesma ''Blood Orange'' autora Devontea Hajnesa, koja je upotrebljena u 1,1 miliona objava.
Šef odseka koji reguliše upotrebu muzike na TikToku Tojin Mustafa rekao je da je ta mreža stvorila "ravnopravni teren" za muziku i da su i stare i nove pesme dobile ''podjednako ljubavi'' od korisnika TikToka.
"To umetnicima daje priliku da pronađu publiku u bilo kojoj fazi svoje karijere. Stvarno je došlo do demokratizacije muzike", rekao je Mustafa.
Kako prenosi Gardijan, TikTok ima ključnu ulogu u industriji muzike i da je doprinela, pored ostalih, i popularnosti pesme "Brat" koji izvodi Charli xcx, koju je jedno vreme koristila u svojoj kampanji kandidatkinja za predsednika SAD Kamala Haris.
Predavačica na smeru muzička industrija na Fakultetu u Liverpulu Holi Tesler rekla je da je interesovanje novijih generacija za stariju muziku senzibilitet karakterističan za decu rođenu devedesetih godina, koja radije biraju manje poznate pesme kako bi se istakla među vršnjacima.
Neke od popularnih pesama na TikToku ove godine bile su Champagne Coaste od Blood Orange, Forever Young nemačkog bnenda Alphaville, Another Love Toma Odela i Kiss of Life pevačice Šade.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.