Postoji više mitova vezanih za štetnost kafe, a sa druge strane, popularnija je nego ikada.
Dijetetičarke Madi Paskvarelo i Roksana Ehsani odgovorile su za CNBC koji su to najčešći mitovi o kafi u koje ljudi veruju, i koliko ima istine u njima.
Kao namirnica bogata polifenolima, antioksidansima, kafa može pozitivno da utiče na zdravlje plus poveća produktivnost i energiju u toku dana. Dodaci poput šećera, mleka i sirupa mogu da je učine nezdravom.
Dijetetičari preporučuju ispijanje kafe u toku prepodneva jer kofein traje do 6 sati.
"Najgore je popiti kafu kad osetimo poslepodnevni umor, između 14 i 17 sati. Kofein će nas razbuditi i narušiti nam kvalitet noćnog sna", napominje Paskvarelo.
Granicom se smatra 400 ml kofeina dnevno, što je oko 4 šoljice dnevno. Ipak, budite svesni da se kofein ne nalazi samo u kafi, već i u čajevima, energetskim pićima i čokoladi.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.