Ali je, već na prvi pogled, jasno da Wildfire E3 Lite nije uređaj koji će vratiti slavu čuvenog brenda HTC
Iako za njega danas sve ređe čujemo, u istoriji pametnih telefona će zauvek ostati zapisano ime kompanije HTC koja je na globalno tržište donela prvi telefon koga je pokretao Android operativni sistem. Uprkos tome što su novi uređaji te kompanije gotovo nepostojeći na većini tržišta, HTC još uvek nije mrtav i upravo je najavio svoj najnoviji pametni telefon – HTC Wildfire E3 Lite.
Nažalost, po specifikacijama će vam biti jasno da to više nije onaj gigant kojeg pamtite (ako ga uopšte pamtite), koji nam je doneo modele kao što su HTC One i HTC One M8, za koje mnogi, možda i s pravom, smatraju su jedni od najboljih telefona svojih generacija. Wildfire E3 Lite je sušta suprotnost tih uređaja i jasno cilja niži cenovni rang, a zapravo je rezultat licenciranja imena.
HTC Wildfire E3 Lite stiže sa dizajnom koji neodoljivo podseća na Desire modele iz sredine 2010-ih i donosi LCD ekran dijagonale 6,5 inča, HD+ rezolucije, koji na vrhu poseduje prilično neinspirativni "notch" u obliku kapljice, a na dnu prilično veliku "bradu".
Iako se na poleđini nalazi "ostrvo" relativno modernog izgleda, ono krije glavnu kameru od 13MP, kao i makro modul od 2MP. Ovi senzori, međutim, po svojim specifikacijama ne obećavaju da će kupci moći da očekuju kvalitetne fotografije.
Nažalost, ni od performansi ne treba očekivati ništa više od najosnovnijih funkcija, jer novi HTC telefon stiže u konfiguracijama sa 3 ili 4GB RAM i 32/64GB interna memorije. Pokreće ga Unisoc SC9863 čipset, predstavljen pre skoro četiri godine, koji po svojoj snazi parira čipovima kao što su Helio P22 i Snapdragon 450.
Ipak, iako su neke moderne specifikacije prisutne, poput baterije kapaciteta od 5.000 mAh i USB-C porta na dnu, punjenje baterije se baš i ne može okarakterisati kao brzo, jer ima snagu od mizernih 10W.
Jasno je da Wildfire E3 Lite nije uređaj koji će vratiti slavu kompanije HTC. Za razliku od poslednjeg HTC Desire 22 Pro telefona, koji je bar imao interesantnu ideju, ovaj model ne donosi baš ništa inovativno. Ipak, uz pravu cenu (koju još uvek je ne znamo), možda se i pokaže kao uspeh na afričkom tržištu, na koje i cilja.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.