Elegancija Melanije Tramp nikog ne ostavlja ravnodušnim
Donald Tramp postao je u ponedeljak zvanično 47. predsednik Sjedinjenih Američkih Država, nakon što je položio zakletvu, ovog puta na zatvorenom - u Kapitolu. Dan kasnije, internet je prepun fotografija sa svečanosti, pa su tako mnogi zapazili da Tramp nije stavio svoju levu ruku na Bibliju tokom polaganja zakletve, neki dele i gde je gledao za to vreme direktor Mete Mark Zakerberg, ali čini se da je ceo "šou" zapravo ukrala prva dama Melanija Tramp.
Dok su se mnogi sećali svetlo plave haljine koju je Melanija Tramp nosila na inauguraciji 2017. godine, pitali su se i da li nova/stara prva dama može samu sebe da nadmaši. Nadmašila jeste, ali verovatno u komentarima i "mimovima" nakon inauguracije.
Iako privatno najčešće preferira evropske renomirane modne brendove, Melanija je ovog puta odabrala kreaciju njujorškog dizajnera Adama Lipesa, teget kaput od vune i svile, sa reverima i dvostrukim kopčanjem, ispod kojeg se videla svilena šal-bluza boje slonovače, uz atraktivan ravan šešir širokog oboda Erika Dževica u istoj kombinaciji boja, koji joj je misteriozno zaklanjao oči. Kosa joj je bila uvezana u nisku punđu.
Džavic, koji je dizajnirao šešir, rekao je da je oblačenje prve dame bila jedna od najvećih počasti u njegovoj karijeri.
"Moja umetnička pozadina mi je dala prednost u donošenju harmonije i ravnoteže na lice stvarajući oblike šešira koji bi laskali i poboljšali svaku vrstu lica. U ovom konkretnom slučaju to nije bilo teško uraditi, jer je gospođa Tramp blagoslovena odličnom strukturom kostiju, lepotom i divnim osećajem za stil", rekao je on, prenosi Euronews.
Očekivano, autfit je izazvao brojne komentare, pogotovo snimak na kom se vidi da Donald Tramp ima poteškoće zbog šešira da poljubi suprugu u obraz.
Šešir je bio na meti i zbog toga što je jasno uklonio Melanijin pogled.
Kako piše New York Times, nije da je nošenje šešira na predsedničkoj inauguraciji neobično. Prethodne prve dame, uključujući Mejmi Ajzenhauer, Nensi Regan i Džeki Kenedi, nosile su šešire na dan inauguracije. Samo što su pomenuti šeširi obično bili posebno zamišljeni da ne skrivaju lice prve dame.
Nasuprot tome, inauguracioni šešir Melanije Tramp imao je toliko širok obod da joj je sakrio oči. Šta god da je razmišljala u tom trenutku, njen izraz lica nije se mogao videti. Pored njenog čvrsto zakopčanog kaputa i bluze sa visokim izrezom, šešir joj je davao prizvuk misterije i nepristupačnosti, što je bilo neobično za inauguraciju, kada se prva porodica tradicionalno stavlja na videlo kao novo lice nacije.
To je, međutim, bilo u skladu sa čuvanim imidžom koji je Melanija Tramp gajila otkako se njen muž pojavio na političkoj sceni. To što je odbila da skine šešir i kaput čak i unutar Rotonde Kapitola, čak i dok je Tramp polagao zakletvu, samo je podvuklo poentu. Prva dama je možda upravo napisala najprodavanije memoare i producira dokumentarac o svom drugom boravku u Beloj kući, ali ona crta svoje granice, piše New York Times.
Izgled gospođe Tramp bio je jasan kontrast sa slikom koju je prenela na prvoj inauguraciji svog muža, kada je otišla bez šešira i nosila svetlo plavu haljinu i sako koje je dizajnirao Ralf Loren, izgled koji je podsećao na stil Džeki Kenedi. U to vreme, izgledalo je da je izgled implicirao da je Melanija Tramp zaista bila svesna običaja Vašingtona i da se trudi da se čvrsto pozicionira u kontinuitetu prvih dama koje su ranije bile na toj poziciji.
Ovog puta je to bilo malo drugačije.
Kako se dan pretvarao u noć, moda prve dame ponovo je bila u centru pažnje. Za inauguracioni bal, Melanija Tramp je nosila belu svilenu haljinu bez naramenica sa gustim crnim trakama koje su cik-cak prolazile preko njenog torza i spuštale se do poda, prenosi CNN.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.