Povećanjima minimalne zarade trasira se tempo da ona 2027. godine dostigne 650 evra
Vlada Srbije predložila je danas da rast minimalne zarade u narednoj godini bude veći od 10 odsto, izjavio je za Tanjug državni sekretar Ministarstva finansija Saša Stevanović i naveo da bi se time postigao trogodišnji kontinuitet dvocifrenog rasta minimalca, nakon što je 2023. minimalna cena rada povećana za rekordnih 17,8 odsto, a prethodne za 14,3 odsto.
Ocenio je da razgovori o minimalnoj zaradi u Srbiji za 2025. godinu protiču u tonu konstruktivnog dijaloga, gde su sve strane okupljene oko ideje kako doći do iznosa koji će omogućiti dalji rast minimalne zarade uz održavanje makroekonomske stabilnosti.
"Očekujem da se sa kvalitetnim dijalogom nastavi već sutra, kada će se održati sednica kolegijuma Socijalno-ekonomskog saveta, ali je važno da smo posle godina i godina burnih pregovora, konačno svi za stolom saglasni da smo okupljeni oko iste ideje, odnosno boljitka", rekao je on.
Dodao je da je važno da se nastavi sa ostvarivanjem dobrih rezultata, da se podiže životni standard svih građana, sa akcentom na one sa najnižim primanjima.
"Ekonomske performanse Srbije su dobre, zaposlenost je rekordna i po svaku cenu se moramo truditi da to ništa ne ugrozi. Iza nas je decenija truda da Srbiju postavimo na zdrave ekonomske temelje i to je jedino što donosi ekonomski rast, a posledično i rast zarada i penzija", naglasio je Stevanović.
Istakao je da se povećanjima minimalca trasira tempo da on 2027. godine dostigne 650 evra.
"Pregovore nastavljamo dok ne dođemo do iznosa povećanja koji sve parametre i nadalje održava stabilnim, a pritom zadovoljava potrebe radnika", istakao je on.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.