Kina: Više od 100 kompanija želi da koristi AI modele sa dipfejk tehnologijom

Ove kompanije žele se uklade sa pravilima za regulaciju dipfejk tehnologije koja je CAC objavio u decembru

01.09.2023. 12:26
  • Podeli:
umjetna-vestacka-inteligencija-ai-pravosudje-sud-shutterstock.jpg Foto: Shutterstock

Kineski regulator sajber prostora (CAC) primio je 110 prijava kineskih tehnoloških kompanija, kao što su Huavej i Alibaba, za odobrenja modela veštačke inteligencije (AI), koji se mogu koristiti za manipulaciju vizuelnim i audio podacima, takozvani dipfejk.

Ove kompanije žele se uklade sa pravilima za regulaciju dipfejk tehnologije koja je CAC objavio u decembru, prenosi Rojters. 

Pet kineskih tehnoloških firmi, uključujući Baidu i SensTajm je u četvrtak predstavila AI četbotove nakon odobrenja kineske vlade, ali ova odobrenja su odvojena od regulative za dipfejk tehnologiju.

Za razliku od AI četbotova koji generišu potpuno novi tekst, slike i zvuk na osnovu upita korisnika, dipfejk tehnologija proizvode sadržaj koji se ne razlikuju bitno od originala i može da služi za manipulacije i dezinformacije.

 

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()