Igre danas predstavljaju investicije od osam ili devet cifara, što znači da svaka igra mora biti apsolutni hit da bi se ulaganja isplatila
Veći zahtevi i očekivanja gejmera doveli su do značajno dužih razvojnih ciklusa poznatih video igara.
Ranije, igre kao što su Zelda, God of War, Assassin's Creed i Forza imale su nastavke svake ili svake druge godine. Sada se razvojni ciklusi često protežu na pet ili više godina.
Postoje i izuzeci, kao što su godišnja izdanja igre Call of Duty, koju razvijaju različiti timovi naizmenično, i sportske igre koje kompanije kao što su EA i Take Two izbacuju svake godine.
Dag Krec iz kompanije Cowen ističe: "Ranije je dve godine bilo sasvim dovoljno za novi nastavak. Danas, tri godine su apsolutni minimum", piše Axios.
Stručnjaci navode više razloga za ovu promenu, uključujući izazove prouzrokovane pandemijom, veću kompleksnost savremenog razvoja igara, ali i promene u poslovnom modelu gejming industrije.
Sa rastom očekivanja, igre moraju biti veće, sa naprednijom grafikom, što zahteva veći broj članova tima i povećane budžete.
Takođe, igre danas predstavljaju investicije od osam ili devet cifara, što znači da svaka igra mora biti apsolutni hit da bi se ulaganja isplatila.
Osim toga, izdavači sada više resursa ulažu u dodatne sadržaje i ekspanzije za postojeće igre, umesto u razvoj novih nastavaka.
S druge strane, trend izbacivanja manjih naslova između dva glavna izdanja, poput onih za prenosive konzole, sve je ređi.
Poseban primer ove promene je franšiza Grand Theft Auto. Dok je između 2001. i 2004. godine bilo čak tri glavna izdanja, od izlaska GTA V 2013. – novi nastavak se još uvek čeka.
Na kraju, Krec dodaje: "Iako su nastavci igara manje rizična investicija za izdavače, njihova učestalost se smanjuje. Sada jednostavno imamo manje novih igara na tržištu."
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.