Milivojević je jedan od vodećih srpskih pozorišnih reditelja, sa zapaženom karijerom u Srbiji i širom sveta, kao i redovni profesor na Akademiji umetnosti u Novom Sadu
Pozorišni reditelj Nikita Milivojević, na današnjoj sednici Skupštine grada Beograda, imenovan je za novog umetničkog direktora Bitef festivala, sopštili su iz organizacije festivala. On je, kako se navodi u saopštenju, "dobio je mandat da, kroz svoju viziju Bitefa, odredi novi konept i selektuje predstave za festival".
Nikita Milivojević je jedan od vodećih srpskih pozorišnih reditelja i redovni profesor na Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Ostvario je zapaženu karijeru kako u Srbiji tako i širom sveta. Režirao je u Engleskoj, SAD, Nemačkoj, Švedskoj, Italiji, Grčkoj, Turskoj, Kipru, Sloveniji i Makedoniji.
Dobitnik je svih relevantnih pozorišnih priznanja u svojoj zemlji: nagrade "Bojan Stupica", više Sterijinih nagrada, Politikine nagrade za najbolju režiju na 31. Bitefu, nagrade kritike pozorišnog časopisa "Scena", godišnjih nagrada mnogih pozorišta i festivala (Narodnog pozorišta u Beogradu, Srpskog narodnog pozorišta, Jugoslovenskog dramskog pozorišta, Malog pozorišta "Duško Radović", Šabačkog pozorišta "Ljubiša Jovanović", Grada - teatara Budva).
Bio je direktor Bitef teatra od 2005. do 2009. godine i postigao brojne međunarodne uspehe u svom mandatu. Biografija Nikite Milivojevića predstavljena je u mnografiji "Ja ovde silazim" koja je objavljena prošle godine.
Milivojević će na mestu umetničkog direktora Bitefa zameniti pozorišnog kritičara Ivana Medenicu koji je na toj poziciji bio prethodnih sedam godina, a kome je mandat istekao u decembru prošle godine. Pre njega program su selektovali Anja Suša, Jovan Ćirilov, Mira Trailović.
Podsetimo, Bitef je osnovan 1967. godine na inicijativu Mire Trailović i Jovana Ćirilova. Rastući i razvijajući se, postajao je jedan od najvećih i najvažnijih evropskih pozorišnih festivala.
Već više od pola veka Bitef prevazilazi sve političke i kulturne barijere i uspešno ide u korak sa burnom evolucijom pozorišne umetnosti.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.