Pohvaljeno je aktivno angažovanje Srbije sa organizacijom i njenom Parlamentarnom skupštinom
Delegacija parlamentaraca OEBS, predvođena predsednicom Parlamentarne skupštine OEBS Pijom Kaumom, završila je dvodnevnu posetu Beogradu, naglašavajući jedinstvenu i kontinuiranu vrednost saradnje te međunarodne organizacije sa Srbijom i želju da Srbija bude stabilna i prosperitetna.
"Kao delegacija od 14 političara iz 12 zemalja, ponekad smo podeljeni u našim političkim stavovima. Međutim, ujedinjeni smo u verovanju u proces OEBS-a i želji da vidimo stabilnu i prosperitetnu Srbiju", istakla je Kauma, navedeno je u saopštenju te organizacije.
Tokom posete, delegacija se sastala sa visokim zvaničnicima, uključujući predsednicu Narodne skupštine Anu Brnabić, potpredsednika vlade i ministra unutrašnjih poslova Ivicu Dačića, kao i članove srpske delegacije pri OEBS-u, a šef Misije OEBS-a u Srbiji Jan Bratu dočekao je 14 poslanika iz 12 zemalja.
"U vreme kada geopolitičke razlike ozbiljno otežavaju mogućnost da zemlje OEBS-a postignu saglasnost o ključnim pitanjima kao što je budžet, lepo je lično doživeti profesionalizam osoblja OEBS-a u našim operacijama, uključujući i ovde u Srbiji", istakla je Kauma,
Tokom razgovora sa državnicima, parlamentarna delegacija pohvalila je aktivno angažovanje Srbije sa OEBS-om i njegovom Parlamentarnom skupštinom, a razgovarano je o oblastima u kojima bi rad Misije OEBS-a u Srbiji mogao da ima poseban uticaj.
Delegaciju su činila i trojica potpredsednika, uključujući posebnog predstavnika Skupštine za Jugoistočnu Evropu, Kirijakosa Hadjijanija, kao i predstavnike iz Belorusije, Kipra, Češke, Finske, Francuske, Nemačke, Grčke, Italije, Crne Gore, Holandije, Poljske i Turske.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.