Na jučerašnjem sastanku ministara spoljnih poslova EU Grupe prijatelja Zapadnog Balkana, ponovljena je podrška otvaranju pristupnih pregovora sa BiH
Proširenje je ponovo na dnevnom redu Evropske unije i o tome se raspravlja na najvišem nivou, izjavio je šef hrvatske diplomatije Gordan Grlić Radman i dodao da postoji snažna politička predanost čelnika EU perspektivi članstva zapadnog Balkana.
"Zapadni Balkan je najveći primalac razvojne pomoći Hrvatske. Naš višestrani pristup podršci razvoju zapadnog Balkana kroz infrastrukturne, zdravstvene, obrazovne i kulturne projekte, s posebnim fokusom na sveukupni društveno-ekonomski razvoj, uključujući digitalnu i zelenu tranziciju, naš je glavni prioritet u području razvoja saradnje i humanitarne pomoći", rekao je Grlić Radman, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Hrvatske.
Grlić Radman je juče učestvovao na sastanku ministara spoljnih poslova EU Grupe prijatelja Zapadnog Balkana, gde je ponovio podršku otvaranju pristupnih pregovora s Bosnom i Hercegovinom.
Grlić Radman je tom prilikom istakao važnost inicijative Hrvatske koja je rezultirala pismom upućenim visokom predstavniku Žozepu Borelju početkom loktobra prosle godine, navodi se u saopštenju.
U tom pismu, podsetio je, ministri spoljnih poslova prijatelja Zapadnog Balkana izrazili su podršku otvaranju pristupnih pregovora s BiH.
Iz MVEP-a podsećaju da su ministri spoljnih poslova Hrvatske, Austrije, Češke, Grčke, Slovačke, Italije, i Slovenije 26. juna prošle godine usvojili Izjavu Prijatelja Zapadnog Balkana, kojom se daje snažna podrška proširenju EU-a na zapadni Balkan i poziva na ubrzanje procesa, prenela je Hina.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.