Istakunto je da se Alijansa već približila samim granicama Rusije, čime je stepen tenzija podignut do maksimuma
Garant očuvanja bezbednosti i stabilnosti u Bosni i Hercegovini nije NATO, već dogovori postignuti u okviru Dejtonskog mirovnog sporazuma i zasnovani na ravnopravnosti tri konstitutivna naroda i dva entiteta, saopšteno je iz Ambasade Ruske Federacije u BiH.
Iz Ambasade su poručili da uključivanje novih država u NATO ne jača njihovu bezbednost, već stvara dodatne rizike za eskalaciju, uvlači najnovije pristalice u rivalstvo sa Rusijom, koje veštački podstiču predstavnici Zapada, kao i da je reakcija niza visokih funkcionera u BiH na prijem Švedske u NATO u najmanju ruku žalosna.
"Želeli bismo da podsetimo naše partnere iz BiH da se Severoatlantski savez, od momenta raspada SSSR-a i završetka Hladnog rata, umesto doprinošenja procesu jačanja mira i uzajamnog poverenja između nekadašnjih suparničkih strana, sistematski proširuje na Istok. I to čini ne samo u slučaju država - bivših članica Varšavskog ugovora, već i bivših sovjetskih republika", naveli su iz ruske Ambasade.
Iz Ambasade su istakli da se Alijansa već približila samim granicama Rusije, čime je stepen tenzija u odnosima između saveza i te zemlje podignut do maksimalnog nivoa.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.