Predsednik SAD nije znao da se poverljivi dokumenti iz njegovih potpredsedničkih dana nalaze u kancelariji njegovog bivšeg instituta u Vašingtonu ili u kući u Vilmingtonu
Među 10 klasifikovanih dokumenata, koji su otkriveni u vašingtonskoj nevladinoj organizaciji, u kancelariji koju je ranije koristio aktuelni američki predsednik DŽozef Bajden, nalazi se i strogo poverljiv materijal, prema zvaničniku organa sprovođenje zakona koji je upoznat sa istragom, prenosi Si-Bi-Es.
Strogo poverljivo je najviši od tri osnovna stepena tajnosti: poverljivo, tajno i strogo poverljivo, a curenje strogo poverljivih informacija bi moglo da izazove "izuzetno veliku štetu", objasnio je američkoj televiziji taj zvaničnik.
Manje od 10 dokumenata sa oznakom poverljivo pronađeno je u Bajdenovoj rezidenciji u Vilmingtonu, u američkoj saveznoj državi Delaver, i nijedan nije označen kao strogo poverljiv.
Prema tom izvoru, ukupan broj pronađenih dokumenata označenih kao poverljivi je otprilike 20, na dve različite lokacije.
Predsednik SAD DŽozef Bajden nije znao da se poverljivi dokumenti iz njegovih potpredsedničkih dana nalaze u kancelariji njegovog bivšeg instituta u Vašingtonu ili u kući u Vilmingtonu, izjavila je portparolka Bele kuće Karin Žan-Pjer.
Bajden nije znao šta se nalazi u tim poverljivim dokumentima, saopštila je Bela kuća, nakon što je Merik Garland, američki sekretar za pravosuđe, najavio imenovanje specijalnog tužioca za istragu postupanja Bajdena u vezi sa poverljivim državnim dokumentima.
Garland je objavio da će se istragom baviti Robert Hur, nekadašnji tužilac američke države Merilend.
Prethodno je i sam Bajden potvrdio da je u njegovom domu, u državi Delaver, pronađeno još poverljivih dokumenata.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.