Proleće je najbolja sezona za inkubaciju jaja svilenih buba koja proizvode svilu
Industrija svile otvorila je put poljoprivrednicima u jugozapadnoj kineskoj provinciji Sečuan da uberu plodove.
Proleće je najbolja sezona za inkubaciju jaja svilenih buba koja proizvode svilu, a kraj maja je sezona njihovog čaura kada svilene bube, najraniji pripitomljeni insekt u Kini, započinju sledeću fazu svog životnog ciklusa.
Iako svaka čaura može proizvesti samo jednu nit svile, dužina konca može biti i više od 1,5 kilometara, ako se čaurom pravilno rukuje.
Potrebno je oko 28 dana da se svilene bube pretvore iz larve u odrasle moljce, tako da uzgajivač svilene bube može imati šest do osam sezona svilene bube godišnje.
"Naša porodica ima tri baze svilene bube, koje se prostiru na više od 40 hektara. Možemo da proizvedemo oko 20 tona čaura godišnje. Prema ovogodišnjoj tržišnoj ceni, naš prihod bi trebalo da bude od 300.000 do 400.000 američkih dolara", rekao je Džang Vej, vlasnik farme svilene bube.
Najbolji izvor hrane za svilene bube su listovi duda. Provincija Leži, kao glavni grad duda u Kini, poznata je po uzgoju svilene bube već 1.500 godina zbog povoljnih klimatskih i zemljišnih uslova.
Trenutno, kineska proizvodnja čaura svilene bube i sirove svile čini više od 70 odsto svetske proizvodnje, u zemlji koja je na prvom mestu u svetu po obimu izvoza proizvoda od svile.
Primena savremene poljoprivredne tehnike još više je doprinela razvoju ove kineske industrije.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.