Vreme novogodišnjih i božićnih praznika idealno je za opuštanje
Svi obično sa nestrpljenjem čekamo ovaj period godine kada na televiziji možemo "uhvatiti" neki dobar, poučan i možda romantičan novogodišnjii film, međutim, u vreme današnjice, širok je izbor platformi na kojima u svakom trenutku možemo pronaći i odgledati film koji nas zaintrigira.
Neki komadi popularni su već godinama, poput filma "Sam u kući" koji ima više delova za koje se ne libimo da ih odgledamo skoro svake godine. Osim ovog tu su još mnogi filmovi koji se uznova i iznova repriziraju i koji su ušli u klasike, a ako pak tražite i nešto novo, u nastavku pročitajte naš izbor filmova koje možete odgledati tokom hladnih prazničnih dana.
Britanski film "Zapravo, ljubav datira" iz 2003. godine, a još uvek je popularan i postao je jedan od najgledanijih božićnih filmova svih vremena. Radnja se sastoji iz deset odvojenih priča, koje se povezuju kako se radnja razvija i pokazuju nam sva lica ljubavi i njihove uloge u našim životima. Od one partnerske, roditeljske ili prijateljske, ljubav je ta koja povezuje svet, posebno tokom ovog čarobnog božićnog perioda.
Film "Odmor" ili "Ljubav i praznici" lično nas je oduševio, a to je i priča za koju bi mnogi poželeli da im se desi u realnosti. Naime, dve devojke, koje na filmu tumače Kameron Dijaz i Kejt Vinslet, prošle su kroz loše trenutke sa muškarcima baš uoči praznika. U očajničkoj želji za promenom, one će da zamene kuće i otputuju u suprotnim pravcima (Diaz u London, a Vinslet u Los Anđeles). Obe će se tako naći u potpuno nepoznatom gradu, ali jako brzo će se prilagode svom novom okruženju, a naravno pronađu i novu ljubav... Baš kao na filmu...
Bridžit Džons je preslatka tridesetogodišnjakinja, neudata i zabrinuta zbog svoje kilaže. Ona se muči sa dijetama, ostavljanjem cigareta i sa lošim odabirom muškaraca. Na novogodišnjoj zabavi kod svojih roditelja upoznaje Marka Darsija, ljubav svog života. Bridžit stalno upada u nevolje, ali je to beskrajno simpatično. Ovaj film je definitivno pravi izbor za opuštanje. Rene Zelveger koja glumi glavnu junakinju, bila je nominovana za Oskara za ovu ulogu.
Miljenik ženske publike – Džerard Batler u ovom filmu tumači lik novinara popularne emisije "Gola istina“, koji ne veruje u ljubav, već samo u strasne odnose, odnosno avanture. On obučava svoju novu koleginicu Ebi, kako da osvoji muškarca koji joj se dopada. Međutim Ebi na kraju osvaja njega i tome u filmu dolazi do velikog preokreta.
Film "Polarni Ekspres" je američki animirani film iz 2004. godine, snimljen po istoimenoj knjizi. Režiser filma je Robert Zemekis. U filmu je reč o dečaku koji ne veruje u Deda Mraza iako ga svi uveravaju da on zaista postoji. Sve do jedne noći, noći pred Novu godinu, kada se ispred dečakove kuće zaustavio voz i mašinovođa ga je pozvao da se pridruži ostaloj deci i krene na put do Severnog pola, gde će upoznati Deda Mraza.
Da li je dečak u pravu? Deda Mraz zaista ne postoji? Pogledajte film i saznajte. Iako izgleda da je ovaj film namenjen samo deci, nije tako, namenjen je svim uzrastima, od 7 do 77 godina.
Od nešto starijih filmova izdvojili bismo "Četiri sobe", u kojem se odvijaju četiri različite radnje, što se i iz samog naslova može naslutiti.
Reč je o portiru hotela i četiri ekipe ljudi, smeštenih u zasebne hotelske sobe izmišljenog hotela u Los Anđelesu, u novogodišnjoj noći, a svaka je mini-film u filmu, različitog reditelja.
Ted je novi portir u luksuznom, ali pomalo oronulom hotelu i ne provodi se baš nabolje za Novu godinu, prve večeri na svom novom poslu. U jednoj sobi nekoliko veštica pokušava da prizove duh boginje Dajane, u drugoj se nalazi ljutiti muž koji pištoljem preti svojoj supruzi koju je vezao za stolicu, u trećoj sobi je gangster grubijan sa ženom i dvoje dece za koje se ispostavlja da su nestašni mali teroristi, dok je u četvrtoj sobi žurka koju je organizovao arogantni glumac. Svako od gostiju u ove četiri sobe ima neobične prohteve koje Ted treba da ispuni...
Ono što moramo napomenuti jeste da je jedan od režisera Kventin Tarantino, dok uloge tumače čak i Madona te Antonio Banderas.
Ovo je možda i najbolji božićni film srednje klase ikada snimljen – ali ga je i dalje zadovoljstvo gledati. To je komična priča o godišnjem okupljanju novoengleske porodice Stoun. Najstariji sin dovodi svoju devojku da se upozna sa njegovim roditeljima, bratom i sestrom. Boemska porodica dočekuje gošću - dinamičnu, dominantnu Njujorčanku – sa mešavinom čuđenja, zbunjenosti i neprijateljstva. Čitava porodica je smesta zamrzi, osim njegovog brata čudaka, koga ona obara s nogu već na prvi pogled. Pre nego što se praznik završi, dolazi do velikog preokreta koji se nije naslućivao na početku.
Inače, u ovom filmu glumi i Sara Džesika Parker, pa ukoliko ste fan, to će vas sigurno dodatno privući.
Ovaj božićni film sigurno je jedan od najinteresantnijih i najtoplijih koje ste gledali. Priča prati Pitera koji očajnički želi da izbegne osudu svoje porodice zbog statusa večitog samca. Zato ubeđuje svog najboljeg prijatelja Nika da mu se pridruži i pretvara da su u vezi. Naravno, uslediće obrt i trenuci za pamćenje.
"Poslednji Božić" je priča o sazrevanju, zakasneloj adolescenciji, odrastanju, prihvatanju sebe i odgovornosti za sopstveni život i ljude do kojih nam je stalo. Ako je posredi priča o ljubavi, reč je pre svega o ljubavi prema sebi, porodici i zajednici. U pitanju je topli praznični film koji uprkos svemu nije pravljen po šablonu, a u moru božićnih filmova takav iskorak svakako treba ceniti.
Film "Čudo u 34. ulici" smatra se jednim od napopularnijih u čitavom svetu. Priča o devojčici koja je naizgled pre vremena odrasla sputavajući svoju maštu izvrsno pokazuje kako su upravo mašta i dečija naivnost ono što nas zaista štiti od ciničnog i opasnog sveta odraslih, prenosi B92.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.