Odluka je pala još dok su se gradile
Resavica, na istoku Srbije, broji oko 2.000 stanovnika.
Ovo malo gradsko naselje mnogi znaju kao ognjište srpske rudarske istorije.
Nalazi se u opštini Despotovac i čuveno je takođe i zbog velikog broja nacionalnosti koje su naselile ovo mesto - upravo zbog poslova u rudniku.
"Ovde je pre živelo dosta više ljudi, ali mnogi su zbog dece otišli u malo veće gradove, Ćupriju i Jagodinu", kazala je jedna Resavčanka za Telegraf, koji je bio u poseti, pa između ostalog obišao i zgrade koje nose imena naših velikih zvezda sa estrade.
„Lepa Brena" i „Miroslav Ilić" izgrađene su osamdesetih godina 20. veka i, još tada, bile su pravi „bum" u ovom mestu.
"Sagrađene su osamdesetih godina, tada su Miroslav Ilić i Lepa Brena bili u zenitu svoje kraijere. Kada je Brena dolazila 6. avgusta na Dan rudara kod nas kolone su bile skoro do Ćuprije, kada su gradili zgrade odlučili su da ih tako nazovu", objasnio je jedan mladić iz zgrade „Ilića".
Mnogi koji danas tu žive nasledili su stanove od svojih roditelja i sa ponosom pričaju o soliterima koji nose imena čuvenih pevača.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.