Voleli su se 58 godina i dobili trojicu sinova: Ljubavna priča Ljubivoja i Nataše Ršumović će vas raznežiti

Upoznali su se davne 1958. godine kad je ona bila brucoš na fakultetu i odmah se rodila privlačnost, ljubav, pasija

03.07.2024. 11:25
  • Podeli:
Instagram printscreen, ljubarsumofficial Ljubivoje Ršumović-668518cda2367.webp Foto: Instagram printscreen, ljubarsumofficial

Naš čuveni pesnik Ljubivoje Ršumović živeo je ljubavnu priču sa svojom suprugom Natašom Ršumović s kojom se upoznao kao vema mlad, u dvadestim godinama.

Njihova ljubavna priča trajala je 58 godina i samo smrrt je bila ta koja je mogla da ih razdvoji. Za vreme trajanja njihovog zajedničkog života dobili su tri sina, kojima je Nataša celog života bila posvećena.

Njihova ljubav otpočela je 1958. godine, kada su se kao brucoši upoznali na fakultetu. Supruga Ljubivoja Ršumovića, tvrdi pesnik, bila je najlepša među studentkinjama:

"Nataša je bila ponajlepša na našoj grupi jugo-svetske književnosti, tako da mi je bilo normalno da bude moja devojka. Moja samouverenost je tada bila ogromna, pa smo se već kao brucoši zavetovali da ćemo se venčati kad diplomiramo i da ćemo imati "tovar dece". Taj tovar dece se sveo na trojicu sinova, Bogu hvala, lepih na Natašu i samouverenih na mene", rekao je svojevremeno za "Informer".

Od kada ju je upoznao primetio je da Nataša ima jedan veoma zanimljiv hobi. Naime, ona je skupljala minijaturne stvari, od knjiga preko slika, figurica i svega što je bilo oličenje minimalizma.

Čini mi se da je ona od tada "minimalista". Možda sam ja prva "minijatura" koju je sakupila, pa onda nastavila dalje, šireći ambicije i na druge male stvari. Nataša je bila elementarna, prirodna devojka, žena, čovek. Volela je, recimo, mladunce, decu, naravno, dogovarali smo se da imamo "tovar dece" kad se uzmemo, da živimo "malo" u Beogradu, a "malo" u šumi. Kad god bismo dolazili u vikend kuću u Baćevcu, na Slobodnoj teritoriji, ona bi joj tepala "lepa moja kućice"! To je jedini deminutiv koji sam ja, uopšte u životu, voleo da čujem. Znači to "interesovanje" se rodilo iz njene prirode, što znači naravi i karaktera – ispričao je svojevremeno Ršum.

Nakon što je Nataša pre 8 godina preminula on je njenu zbirku knjiga, posle tačno godinu dana odneo je u Muzej knjige i putovanja. Posthumno je ispunio njenu veliku želju, dopunio njenu kolekciju još jednim delom, minijaturom Voje Stanića, za kojom je godinama žudela.

Ljubav svog života, suprugu Natašu, osvojio je stihom: „Moja pahulja u čađavom gradu“.

"Bio bih strašan depresivac da nije Nataše. Ona je vedre prirode, voli život i pravi je hedonista. Kao studentkinja bavila se i manekenstvom i dugo je razmišljala da li da se upusti u brak sa mnom. I sama je studirala književnost, verovatno imala i literarne ambicije... Ipak, odlučila je da se posveti porodici, a da pusti mene da se, umalo rekoh, ludiram (smeh)", izjavio je pisac koji je ceo život proveo sa decom.

On ističe da je Nataša i autor dve važne kreacije koje se tiču njegove ličnosti.

"Smislila mi je nadimak Mrki, čim smo se upoznali. Bio sam umišljen, pun sebe, već objavio pesme u Književnim novinama, uobražen, pa ćutljiv. Ćutljiv, jer nisam uopšte umeo da se smejem. Ja i dan danas ne umem da se smejem grohotom. A to je posledica jedne fiskulturne nezgode. Pao sam u skoku preko kozlića na času fiskulture u školi, prebio dva prednja zuba, onako po dijagonali, pa sam ličio na četvrtog srpskog vampira. (Prvi je bio Arnaut Pavle, drugi Petar Blagojević a treći Sava Savanović!). Tako krezav prestao sam da se smejem, a kad prestaneš da se smeješ u petnaestaoj godini, onda postaješ trajni mrgud!"

Nakon što je Nataša preminula Ršum je dugo tugovao, a onda je shvatio da ga samoća ubija. Odlučio je da ljubavi da novu šansu, a mediji su pisali da je sreću pronašao kraj izvesne Gordane sa kojom provodi penzionerske dane.

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()