Na ove biljke možete zaboraviti ako odete na odmor: Nisu zahtevne i dočekaće vas lepše nego ikad

Sezona godišnjih odmora počinje i svi jedva čekaju na svojih nekoliko dana, a možda čak i nedelja, da odu iz svog mesta i ne razmišljaju ni o čemu

27.06.2024. 15:07
  • Podeli:
Cveće, saksijsko cveće, dnevna soba shutterstock_1820170376-64f1d3c9d70bc.webp Foto: Shutterstock

Upravo zato, idealno je imati one biljke koje, osim što su lepe, po svojoj prirodi ne zahtevaju mnogo vode i bez nje mogu da provedu i po nekoliko nedelja bez da će da uvenu.

Srećom, takvih biljaka ima mnogo, a ove vas sigurno neće izneveriti.

Zamija

Zamija je biljka s visokom stabljikom koju krasi mnoštvo tamno zelenih, gumenastih listova i najviše voli kada je ostavite na miru.

Zamija će najbolje napredovati u okruženju s umerenom svetlosti, ali i bez problema može da preživi i u tamnijim prostorima.

Takođe, potrebno joj je malo vode i zapravo preferira da joj je tlo suvo, pa je umereno zalivanje jednom mesečno sasvim dovoljno.

Foto: Shutterstock

Zlatni puzavac

Zlatni puzavac je biljka koja zahteva jako malo brige i odlična je za one kojima briga o biljkama baš i nije jača strana.

Preferira umerenu, indirektnu svetlost, ali i tamniji, senoviti prostori nisu nikakav problem za ovu biljku. Kada je reč o zalivanju, nije mu potrebno često zalivanje i zapravo je, pre ponovnog zalivanja najbolje pričekati da se tlo gotovo u potpunosti osuši. Zato, ova puzavica ne mora da bude nikakva briga kada ste na godišnjem.

Slonova noga

Slonova noga potiče iz Meksika koji je poznat po visokim temperaturama, pa je samim tim ova biljka navikla da raste i napreduje u jako toplim uslovima s vrlo malo vlage u tlu.

Zato je ovu biljku potrebno retko zalivati, odnosno to bi najbolje bilo napraviti kada tlo postane već poprilično suvo i na način da saksiju na kratko potopite u vodu, pa ostavite da višak vode oteče. Zato je jako važno da je ova biljka posađena u dobro drenirano tlo, odnosno da se u zemlji nalazi jedan sloj kamenčića, a da saksija ima rupe na dnu.

Aglaonema

Aglaonema uopšte nije zahtevna i podnosi razne uslove poput slabog nivoa svetlosti, odnosno sene i polusene, a nije ni ljubitelj preteranog zalivanja.

Pre nego aglaonemu ponovno zalijete, potrebno je da sačekate neko vreme da se tlo osuši, a bez problema će preživeti i nekoliko dana u potpuno suvom tlu.

 

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()