Koristi se i pri masažama, a blagotvorno deluje i na želudac.
Ovo je vreme kada već možete na livadama ubrati kantarion, žute cvetove karakterističnog mirisa.
Sa njima se napune tri četvrtine tegle, a zatim preko toga prelije, po mogućnosti, domaće maslinovo ulje, a može i neko drugo.
Nakon toga, tegla se zatvori poklopcem i ostavi na suncu 45 dana.
Kada ulje dobije specifičnu, crvenkastu boju, procedi se kroz gazu, sipa u boce ili teglu i čuva na mračnom mestu.
Kada se pripremi na ovakav način, može stajati dve godine. Važno je da se cvetovi beru što dalje od saobraćajnica.
Kantarionovo ulje ne koristi se prilikom sunčanja, ali dođe li do opekotina, može se koristiti za prvu pomoć pri ublažavanju tegoba.
Značajno pomaže kod opekotina, porezotina, čireva, akni, ožiljaka, hemoroida, proširenih vena, ali i reume, upale živaca i mišića.
Od davnina se veruje da kantarionovo ulje deluje kao antibakterijski lek iz apoteke ljekovitog bilja. Koristi se i pri masažama.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.