Mitovi o trbušnjacima u koje treba da prestanete da verujete

Svako od nas želi ravan stomak, a neki čak streme i kad tome da imaju čuveni “six pack”

22.02.2023. 07:31
  • Podeli:
Trbušnjaci (2)-63f36c35e559b.webp Foto: Pixabay

Bezbroj trbušnjaka neće vam osigurati pojavu tzv. “pločica”. Zapravo, čitava nauka stoji iza saveta koliko intenzivan trening treba da bude, te koliko dugo je potrebno za trbušnjake.

Fitnes eksperti kažu da je potrebno ili raditi više vežbi manjeg intenziteta, ili manje vežbi većeg intenziteta.

Pre nego što se upustite u avanturu dobijanja trbušnjaka, zapitajte se kako izgleda život sportiste. Uz svakodnevno vežbanje, potrebno je promeniti stil života i ishranu. 

Samo vežbanje nikako nije dovoljno, kako biste postigli željeni izgled.

Zaista, jednako je važna ishrana, koliko i dijeta. Ipak, ne postoji razmera, a fitnes majstori kažu da je za trbušnjake 100% važna ishrana, ali je 100% važno i vežbanje.

Upala mišića nije uvek znak progresa, već može biti simptom nekog zdravstvenog problema. 

Bol može dovesti do daljih povreda, pa je potrebno pratiti sam bol, kako koji deo tela vas boli, tako i kako vas boli. 

Ukoliko simtomi traju duže od 48 sati, posavetujte se sa lekarom.

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()