Stručnjaci upozoravaju da u jednoj prostoriji ne treba stavljati mokar veš, jer je štetno za zdravlje.
Ako nemate mašinu za sušenje veša, opranu odeću verovatno u hladnim danima sušite u kući - na radijatoru ili stalku za sušenje. Stručnjaci upozoravaju da u jednoj prostoriji ne treba stavljati mokar veš dok se suši.
Stručnjaci savetuju da treba izbegavati sušenje veša u spavaćoj sobi. Mokar veš povećava vlažnost vazduha za 30 posto, a tim se povećava rizik za probleme s disanjem tokom spavanja i ugrožava imunološki sistem. Kao rezultat povišenog nivoa vlage, mogla bi da se poveća i šansa za razvoj buđi.
"Držanje vlažnog veša u sobi ne podstiče samo pojavu buđi i vlage, već može dovesti do respiratornih problema, a mokar veš takođe može da dobije neprijatan miris. Spavaća soba je jedna od prostorija u kojoj provodite najviše vremena, pa s obzirom na potencijalne zdravstvene probleme, bilo bi bolje da ga držite dalje odatle", kažu stručnjaci iz "In The Wash".
Grinje takođe mogu početi da se pojavljuju u spavaćoj sobi, jer mokra odeća stvara vlažnu okolinu u kojoj one rastu. Osim toga, ako vlaga ispuni prostoriju može doći do kondenzacije, koja zauzvrat može uzrokovati truljenje drvenih konstrukcija.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.