Zahvaljujući tom sistemu lečiće se baš te teške povrede, koje zahvataju desetine procenata tela.
Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije "Dr Vukan Čupić", doniran je revolucionarni uređaj za transplantaciju kože. Pomoću prvog takvog sistema u Srbiji, delovi kože će se bezbolno skidati, a potom će se površina uništena opekotinama pokrivati.
Svake noći Klinika za dečju hirurgiju primi jedno dete, odnosno bebu sa opekotinama. Neretko te povrede budu takve da zahtevaju operaciju i transplantaciju kože. Sistem koji je doniran, značajno će doprineti da im ne ostanu trajne posledice.
"Mocart fondacija misli na decu i bilo bi dobro da ima više takvih društveno korisnih kompanija, koje se odriču dela prihoda i pomažu onima kojima je u tom trenutku najpotrebnije, a moramo priznati da bolesna deca zaslužuju pažnju društva" ističe direktor Instituta za majku i dete prof. dr Radoje Simić.
"Nije nam svrha da mi dobijemo hvala, hvala zaslužuju divni ljudi Instituta za majku i dete i naš način da kažemo hvala je ovakvim donacijama. Želimo i uvek smo tu da pomognemo. Želimo i da unapredimo rad, tamo gde oni kažu da je potrebno", objašnjava menadžer korporativnih komunikacija kompanije "Mozzart" Marko Nikolovski.
Zahvaljujući tom sistemu lečiće se baš te teške povrede, koje zahvataju desetine procenata tela.
"Ovaj set za translantaciju kože, ovde možete da vidite kako to sve izgleda. Ono što je bitno taj set se sastoji iz nekoliko, aparata, uređaja. Ovo je nešto što je jako bitno zove se elektro dermatom, koristi se za uzimanje translantata kože, sa ekstremiteta ili nekih drugih delova tela", rekao je direktor Klinike za dečju hirurgiju dr Đorđe Kravljanac.
Na pitanje kako reaguju na kritike određenog dela javnosti da Ministarstvo zdravlja prima donacije od kuća koje organizuju klađenje, iz te kompanije su odogovorili:
"Nije vreme, ni mesto da tu temu sada otvaramo u ovoj instituciji, poklon je takav kakav je, odnosno donacija, pričaćemo na tu temu", rekao je Nikolovski.
Opekotine predstavljaju teške povrede koje se dešavaju i nespretnim okolnostima, kada bebe, odnosno deca pokušavaju da dosegnu nešto što drže odrasli.
Dešavaju se i kod starije dece, koja su nesvesna opasnosti od petardi, plamena, upaljača. Trenutno je na odeljenju troje dece, koja će već sutra nastaviti lečenje pomoću novog sistema.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.