Ako deca konzumiraju sadržaj koji nije primeren uzrastu bez nadzora, to takođe može da izazove strahove kod njih.
Polovina dece uzrasta od četiri do šest godina, radnim danima provede više od pola sata ispred televizora, laptopa ili drugih digitalnih uređaja, a za vikend čak 77 odsto, pokazuje studija udruženja AOK predstavljenoj danas u Berlinu.
"Prekomerna i nepravilna konzumacija medija može imati štetan uticaj na zdravlje dece, pogotovo ako se zbog toga manje kreće", upozorila je Karola Rajman, predsednica udruženja AOK, piše Frankfurter Algemajne.
Prema mišljenju stručnjaka, dnevno korišćenje elektronskih uređaja dece starosne grupe od četiri do šest godina ne bi trebalo da prelazi pola sata.
Ako deca konzumiraju sadržaj koji nije primeren uzrastu bez nadzora, to takođe može da izazove strahove kod njih.
Prema studiji, roditelji više ne ograničavaju svojoj deci vreme pred ekranom koliko je to bilo pre četiri godine, kada je 86 odsto roditelja izjavilo je da deci do 14 godina postavljaju ograničenja u upotrebi medija, a 2022. godine je taj broj bio samo 76 odsto.
Za porodičnu studiju AOK, intervjuisano je 8.500 roditelja dece od 4 do 14 godina.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.