Grci ručak vide kao najvažniji obrok u danu
Mnogi delovi sveta na pauzu za ručak gledaju kao na veoma bitan deo radnog dana i vreme za opuštanje i obnavljanje energije.
Uzimanje pauze za ručak ne znači samo da imate vremena da jedete i uživate u hrani, već i da odvojite vreme za druženje sa kolegama, odlazak u šetnju ili kratku dremku.
Narod u ovim zemalja uživa u neverovatno dugim pauzama za ručak.
Španska "siesta" nije šala. U ovoj zemlji većina kompanija pauzira između 14 i 17 časova, a zatim posluje još tri sata pre nego što prestane sa radom. Ali zašto baš ovi sati, a ne, recimo, od 9 do podne? To je zato što je tada najtoplije, što dovodi do povećanja produktivnosti, bilo da se radi na otvorenom ili u kancelariji. Španci se čvrsto drže svoje tradicije.
Duga pauza za ručak u Grčkoj nije toliko vezana za odmor. Grci ručak vide kao najvažniji obrok u danu, što znači da im je potrebno više vremena da ga pojedu. Većina ljudi odlazi kući na ručak i dremku oko 14 časova, a na radno mesto se vraćaju u 17 časova, otprilike kada se američki radni dan privodi kraju.
Prihvatljivo je da se vlasnici prodavnica širom Francuske, bilo u užurbanom Parizu ili ruralnoj Provansi odmaraju između 14 i 16 časova. Ovo je univerzalna pauza kako za školsku decu, tako i za radni narod.
Radnici u Kini dobijaju pauzu za ručak između podneva i 14 časova, koja počinje brzim ručkom nakon čega sledi dremka. Ideja dremke postaje sve popularnija u zemlji u kojoj više nije neobično da fabrike dozvoljavaju radnicima da se prepuste spavanju od pola sata.
Brazilski radnici znaju kako da maksimalno iskoriste pauzu za ručak. Često će zakazivati sastanak van kancelarije za 10:30 ili 11:00, a zatim uzeti dvočasovni odmor. Ali, kao i u Španiji, večera počinje veoma kasno, što im omogućava da rade do kasnih sati, ali i stvara potrebu za obilnim ručkom.
Osim ako vaš šef nije prilično opušten, ručak od sat i po je prilična retkost. U Italiji je standard.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.