Kako da uložite u nekretnine u Beogradu i postanete investitor: Ovo je detaljna računica

Zarada koju jedan investitor može da očekuje nije zanemarujuća.

30.10.2024. 08:30
  • Podeli:
gradjevina gradilište građevina-662f715a5bded.webp Foto: Tanjug/Vladimir Šporčić

Novi model investiranja u nekretnine izazvao je veliko interesovanje građana, a dostupan je apsolutno svima i nedavno je predstavljen i u Narodnoj banci Srbije. Zarada koju jedan investitor može da očekuje nije zanemarujuća. U nastavku je predstavljena detaljna računica.

Dušan Uzelac, urednik portala "Kamatica" za "Blic Biznis" detaljno je objasnio proces novog modela investiranja u nekretnine. On je objasnio da je interesovanje građana veliko i da ih ima već mnogo prijavljenih na platformi investiram.rs.

Uzelac je objasnio kolika tačno zarada očekuje investitora koji svoj novac ulože u novi model investiranja u nekretnine.

"Cena investicionog kvadrat se obračunava na osnovu prosečne cene kvadrata celokupne zgrade. Sada kada imamo i konkretan projekat, odnosno stambeno-poslovnu zgradu koju ćemo graditi u Ustaničkoj ulici u Beogradu, možemo da prikažemo i tačnu cenu investicionog kvadrata. Ona trenutno iznosi 1.862 evra po investicionom kvadratu", objasnio je on i dodao:

"Dakle, računica kaže da, ako je investiciona cena kvadrata 1.862 evra a očekivana prodajna cena 2.732 evra, dobijamo profit od 870 evra, koji delimo pola-pola. Znači, svako ko investira svoj novac i u samo jedan investicioni kvadrat može da očekuje zaradu od 435 evra, i to kroz 24 meseca koliko je procenjeno da će trajati čitav investicioni ciklus, odnosno izgradnja i prodaja nekretnine", kaže Uzelac.

Početni kapital može da bude na nivou jednog investicionog kvadrata

"Vaš početni kapital može da bude i na nivou samo jednog investicionog kvadrata a on u ovom prvom konkretnom projektu trenutno iznosi 1.862 evra. Naravno, postoje opcije ulaganja i u više kvadrata, pa čak i u kvadraturu jedne cele stambeno-poslovne jedinice, ali o tome zainteresovani investitori više informacija mogu dobiti na upit na platformi investiram.rs", dodao je on.

"Ovaj model direktnog zajedničkog investiranja ima potencijal da postane široko rasprostranjena platforma za ulaganje u stanogradnju na domaćem tržištu. Pre svega jer omogućava svakome ko ima višak novca da se oproba kao investitor, a pri tom omogućava zaradu koja je stimulativnija nego štednja u banci i manje rizična nego trgovina akcijama na berzi. Mi u ovoj pripremnoj fazi prvog projekta imamo toliko zainteresovanih građana, da naš tim već radi na pronalaženju novih lokacija za sledeće konkretne projekte. Kako stvari stoje, godina pred nama bi mogla da nam donese veliku promenu u načinu investiranja, budući da domaće tržište nekretnina ima potencijala za još veću ekspanziju", zaključuje on.

Preko potreban model finansiranja

Direktor projekta Aleksandar Nikčević, kao građevinski inženjer sa više od 20 godina iskustva u gradnji, koji iza sebe ima preko 300.000 izgrađenih kvadrata, smatra da je građevinarstvo u Srbiji konačno dobilo preko potreban i dugo očekivan model finansiranja, koji nalaže da se u realizaciju projekta kreće tek sa prikupljenih 100 odsto potrebnih sredstava.

Kako objašnjava, kod takvog modela ne postoji scenario gde dolazi do eventualnog zastoja ili kašnjenja u procesu realizacije projekta, odnosno izgradnje. Svi investitori imaće kompletan uvid u sve faze izgradnje, što je dodatna prednost ovakvog modela investiranju, naveli su predstavnici projekta „Investiram na kvadrat“.

  • Podeli:

Ostavite Vaš komentar:

NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.

Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.

Komentari ()