Sjedinjene Američke Države prednjače po broju bogatih gradova, pošto se 11 od ukupno 50 najbogatijih gradova sveta nalazi u toj zemlji.
Njujork je najbogatiji grad sveta u kome trenutno živi 359.000 milionera i 60 milijardera, pokazalo je najnovije istraživanje londonske agencije Henli (Henley & Partners) i južnoafričke firme Nju vorld velt (New World Wealth) za 2024.
U poslednjih 10 godina je broj milionera u Njujorku porastao za 48 odsto i njihovo ukupno bogatstvo sada iznosi više od tri biliona dolara, što je više od BDP-a zemalja kao što su Brazil, Italija ili Kanada, prenosi CNBC.
Na drugom mestu je San Francisko i cela oblast tamošnjeg zaliva, gde je populacija milionera u poslednjoj dekadi porasla za 82 odsto na 305.700, a ovo područje prednjači po broju milijardera kojih ima 68.
Sjedinjene Američke Države prednjače po broju bogatih gradova, pošto se 11 od ukupno 50 najbogatijih gradova sveta nalazi u toj zemlji.
Na trećem mestu se nalazi Tokio sa 298.300 milionera i 14 milijardera.
U prvih deset su takođe ušli Singapur, London, Los Anđeles, Pariz, Sidnej, Hongkong i Peking.
Na listu najbogatijih 10 gradova sveta je prvi put dospeo predstavnik Kine, pošto je broj milionera u Pekingu porastao u poslednjoj dekadi za 90 odsto na 125.600.
Francuski Figaro skreće pažnju na to da je u Parizu i celom pariskom regionu Il de Frans registrovano 165.000 milionera i 23 milijardera, što u teoriji znači da jedan od 74 stanovnika te oblasti milioner.
Šarm "Francuske rivijere" još uvek postoji, pošto se više od 25.000 milionera, uključujući devet milijardera, nastanilo u obalskom pojasu između Nice i grada Eze, ističe Figaro.
Ako pogledamo samo Evropu, na listi najbogatijih gradova se odlično kotiraju i Milano, Frankfurt, Cirih ili Ženeva.
NAPOMENA: Komentarisanje vesti na portalu UNA.RS je anonimno, a registracija nije potrebna. Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni. Komentari odražavaju stavove isključivo njihovih autora, koji zbog govora mržnje mogu biti i krivično gonjeni. Kao čitatelj prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa Vašim načelima i uverenjima. Nije dozvoljeno postavljanje linkova i promovisanjedrugih sajtova kroz komentare.
Svaki korisnik pre pisanja komentara mora se upoznati sa Pravilima i uslovima korišćenja komentara. Slanjem komentara prihvatate Politiku privatnosti.