Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva poraženi u Beogradu od Mitjilanda

03.10.2024. 21:47
makabi mitjiland foto Makabi-66fef1f975898.webp Foto: FC Makabi

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva poraženi su u Beogradu od Mitjilanda rezultatom 0:2 u meču drugog kola Lige Evrope.

Makabiju trenera Žarka Lazetića je ovo drugi poraz u Ligi Evrope i izraelski klub nema bod posle dva kola, dok Mitjiland ima četiri boda.

Fransulino je u 39. minutu doveo goste u vođstvo na stadionu Partizana, a Edvard Čilijufa je postavio konačan rezultat u 90. minutu. Nemanja Stojić je odigrao ceo meč za Makabi.

RFS je iznenadio Galatasaraj remijem 2:2. Galatasaraj je poveo golom Drisa Mertensa u 12. munutu, a prednost je duplirao Junus Akgun u 38. Janis Ikaunieks je doneo izjednačenje domaćina, prvo je dao gol u 40. minutu, a u 55. je bio asistent Laši Odišariji za 2:2.

Stefan Panić je doigrao ceo meč za letonski klub i dobio žuti karton, dok je Darko Lemajić ostao na klupi.

Rezultati drugog kola Lige Evrope: Ferencvaroš - Totenhem 1:2, Hofenhajm - Dinamo Kijev 2:0, Lacio - Nica 4:1, Makabi Tel Aviv - Mitjiland 0:2, Olimpijakos - Braga 3:0, Karabag - Malme 1:2, Real Sosijedad - Anderleht 1:2, RFS - Galatasaraj 2:2, Slavija Prag - Ajaks 1:1. Večeras: Atletik Bilbao - AZ Alkmar, Bešiktaš - Ajntraht Frankfurt, Elfsborg - Roma, PAOK - FCSB, Rendžers - Lion, Rojal Union - Bode Glimt, Tvente - Fenerbahče, Viktorija Plzenj -Ludogorec.