"Lale" pobedom započele Evropsko prvenstvo: Holandija u finišu slomila čvrste Poljake

Imali su Poljaci šansu u 90. minutu da došu do izjednačenja, ali su na kraju napustili teren pognutih glava

16.06.2024. 16:56
euro 2024, fudbalska reprezentacija holandije poljske, 16 jun 2024 - foto Reuters (3)-666ef1ce9aaac.webp Foto: Reuters

Fudbaleri Holandije su trijumfalno startovali na Evropskom prvenstvu pošto su u prvom meču trećeg dana šampionata bili bolji od Poljske rezultatom 2:1 (1:1).

Šokirali su Poljaci Holanšane, poveli su u 16. minutu, Buksa je bio najviši posle kornera i doneo veliku radost svom timu. Holandija je imala veliku inicijativu, a to im se isplatilo u 29. minutu kada je Gakpo prevario Ščesnog.

Neverovatno je koliko su prilika od tog trenutka imali Holanđani, ali su promašivali nemoguće.

Drugo poluvreme donelo je istu priču, pritisak Holandije, 19 udaraca, ali bez realizacije.

Kuman je u 81. minutu napravio ispostaviće se ključnu izmenu. Veghorst je zamenio Depaja, a samo dva minuta kasnije postiže gol za delirijum na stadionu u Hamburgu.

Sjajno se snašao, matirao do tada fantastičnog golmana Polsjke i postavio konačan rezultat.

Imali su Poljaci šansu u 90. minutu da došu do izjednačenja, ali su na kraju poraženi.

U drugom meču prvog kola grupe D, sutra će od 21 čas igrati Francuska i Austrija.

Mečevi drugog kola grupe D na programu su 21. juna, a sastaće se: Holandija - Francuska i Poljska - Austrija.