Liga šampiona: Goleada u derbiju na Kamp Nou

Napoli, Porto, Klub Briž i Bajern osvojili su plasman u osminu finala Lige šampiona

13.10.2022. 08:21
Robert Lewandowski foto Reuters-1665609912961.webp Foto: Reuters

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Rendžersa sa ubedljivih 7:1 u meču 4. kola grupe A Lige šampiona.

Rendžers je poveo u 17. minutu pogotkom Skota Erfilda. Pogotke za Liverpul dali su Roberto Firmino u 24. i 55, Darvin Nunjez u 66, Mohamed Salah u 76, 80. i 81. i Harvi Eliot u 87. minutu.

Napoli je na svom terenu pobedio Ajaks 4:2.

Golove za Napoli postigli su Irving Lozano u 4, Ðakomo Raspadori u 16, Kviča Kvartškelija u 62. iz penala i Viktor Osimhen u 90. minutu. Strelci za goste bili su Dejvi Klasen u 49. i Stiven Bergvijn u 83. minutu. Kapiten Ajaksa Dušan Tadić nije igrao zbog crvenog kartona dobijenog prošle nedelje na meču trećeg kola dva kluba u Amsterdamu.

Napoli ima 12, Liverpul devet, Ajaks je treći sa tri, dok je Rendžers poslednji bez bodova. Napoli je izborio plasman u osminu finala LŠ.

Porto je u gostima pobedio Leverkuzen sa 3:0 u meču 4. kola grupe B. Gosti su poveli golom Galena u 6. minutu. Domaći potom nisu iskoristili penal preko Kerema Demirbaja u 16. minutu. Preostala dva gola za Porto dao je Mehdi Taremi iz penala u 53. i 64. minutu. Atletiko i Klub Briž igrali su bez golova.

Prvo mesto na tabeli drži Klub Briž sa 10 bodova, dok Porto ima šest. Atletiko je treći sa četiri, dok je Leverkuzen poslednji sa tri. Klub Briž je izborio plasman u osminu finala LŠ.

Fudbaleri Barselone i Intera igrali su 3:3 u meču 4. kola grupe C Lige šampiona. Barselona je povela golom Osmana Dembelea u 40. minutu, a potom su golove za goste dali Nikolo Barela u 50. i Lautaro Martinez u 63. Robert Levandovski je u 82. minutu izjednačio na 2:2. Inter je poveo 3:2 golom Robina Gosensa u 89. minutu, a izjednačenje Barseloni je doneo Levandovski u 92.

Bajern je u gostima lako pobedio Viktoriju Plzenj 4:2.

Bajern je prvi na tabeli sa 12 bodova, dok je Inter drugi sa sedam. Barselona je treća sa četiri boda, dok je Viktorija poslednja bez golova. Bajern je izborio plasman u osminu finala Lige šampiona.

Sporting je u 4. kolu grupe D na svom terenu poražen od Olimpika iz Marseja 2:0, dok je Totenhem u Londonu pobedio Ajntraht 3:2.

Totenhem je prvi na tabeli sa sedam bodova, dok Marsej i Sporting imaju po šest. Ajntraht je poslednji sa četiri boda.

Rezultati, 4. kola Lige šampiona:

Sreda, 12. oktobar:

Grupa A: Napoli - Ajaks 4:2 (Lozano 4, Raspadori 16, Kvartškelija 62p, Osimhen 90 - Klasen 49, Bergvajn 83), Rendžers - Liverpul 1:7 (Arfild 17 - Firmino 24, 56, Nunjez 66, Salah 76, 80, 81, Eliot 87)

Tabela: Napoli 12, Liverpul 9, Ajaks 3, Rendžers 0.

Grupa B: Atletiko - Klub Briž 0:0, Leverkuzen - Porto 0:3 (Galeno 6, Taremi, 53p, 64p)

Tabela: Klub Briž 10, Porto 6, Atletiko 4, Leverkuzen 3.

Grupa C: Barselona - Inter 3:3 (Dembele 40, Levandovski 82, 90+2 - Barela 50, Martinez 63, Gosens 89), Viktorija Plzenj - Bajern 2:4 (Vikanova 62, Kliment 75 - Mane 4, Miler 14, Gorecka 25, 35)

Tabela: Bajern 12, Inter 7, Barselona 4, Plzenj 0.

Grupa D: Totenhem - Ajntraht 3:2 (Son 11, 36, Kejn 28p - Kamada 14, Alidu 87), Sporting - Olimpik Marsej 0:2 (Guenduzi 20, Sančez 30).

Tabela: Totenhem 7, Sporting 6, Marsej 6, Ajntraht 4.

Utorak, 11. oktobar:

Grupa E: Dinamo (Z) - Salcburg 1:1 (Ljubičić 40 - Seivald 12), Milann - Čelsi 0:2 (Žoržinjo 21p, Obamejang 34).

Tabela: Čelsi 7, Salcburg 6, Milan 4, Dinamo (Z) 4.

Grupa F: Šahtjor - Real Madrid 1:1 (Zubkov 46 - Ridiger 90+5), Seltik - Lajpcig 0:2 (Verner 75, Forsberg 84).

Tabela: Real 10, Lajpcig 6, Šahtjor 5, Seltik 1.

Grupa G: Kopenhagen - Mančester Siti 0:0, Dortmund - Sevilja 1:1 (Belingem 35 - Nianzou 18).

Tabela: Mancester siti 10, Dortmund 7, Sevilja 2, Kopenhagen 2.

Grupa H: Makabi Haifa - Juventus 2:0 (Acili 7, 42), Pari Sen Žermen - Benfika 1:1 (Mbape 40p - Žoao Mario 62p).

Tabela: PSŽ 8, Benfika 8, Juventus 3, Makabi 3.