Liga šampiona: Makabi iznenadio Juventus, Real se izvukao u zadnji čas

Osim dve pobede, Makabija i Lajpciga, svi ostali parovi utakmice su završili nerešeno

12.10.2022. 08:31
shakhtakr - real - reuters-1665521027980.webp Foto: Reuters

Fudbaleri Makabija pobedili su u Haifi ekipu Juventusa rezultatom 2:0 u meču 4. kola grupe H Lige šampiona.

Oba gola za Makabi postigao je Omar Acili u sedmom i 42. minutu.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Filip Kostić ušao na teren u 46. minutu.

U drugom meču Pari Sen Žermen i Benfika remizirali su 1:1.

Kopenhagen i Mančester siti odigrali su bez golova na "Parken stadionu", dok su Dortmund i Sevilja takođe remizirali 1:1.

Čelsi je slavio na "San Siru" protiv Milana 2:0, sa igračem više zbog isključenja Fikaja Tomorija, a Dinamo i Salcburg su remizirali u Zagrebu 1:1.

Lajpcig je osvojio bodove protiv Seltika u Glazgovu 2:0, dok je Real Madrid uzeo samo bod u Varšavi protiv Šahtjora (1:1) i to pogotkom Antonija Ridigera u petom minutu nadoknade.

Rezultati, 4. kola Lige šampiona:

utorak, 11. oktobar:

Grupa E: Dinamo (Z) - Salcburg 1:1 (Ljubičić 40 - Seivald 12), Milan - Čelsi 0:2 (Žoržinjo 21. penal, Obamejang 34).

Tabela: Čelsi 7, Salcburg 6, Milan 4, Dinamo (Z) 4.

Grupa F: Šahtjor - Real Madrid 1:1 (Zubkov 46 - Ridiger 90+5), Seltik - Lajpcig 0:2 (Verner 75, Forsberg 84)

Tabela: Real 10, Lajpcig 6, Šahtjor 5, Seltik 1.

Grupa G: Kopenhagen - Mančester Siti 0:0, Dortmund - Sevilja 1:1 (Belingem 35 - Nianzou 18).

Tabela: Mancester siti 10, Dortmund 7, Sevilja 2, Kopenhagen 2.

Grupa H: Makabi Haifa - Juventus 2:0 (Acili 7, 42), Pari Sen Žermen - Benfika 1:1 (Mbape 40. penal - Žoao Mario 62. penal).

Tabela: PSŽ 8, Benfika 8, Juventus 3, Makabi 3.