Najbizarnija situacija u istoriji fudbala: VAR posle 2 sata poništio gol Argentine, Maroko pobedio

Poništen je gol Kristijana Medine u 90+16. minutu za 2:2

24.07.2024. 20:38
oi 2024, fudbalska reprezentacija maroka argentine - 24 jul 2024 - foto Reuters-66a14a27898b7.webp Foto: Reuters

Verovatno najbizarnija situacija u istoriji fudbala viđena je na startu Olimpijskog turnira, pošto je VAR posle dva sata poništio  gol Argentine, pa je Maroko slavio u prvom kolu B grupe.

Poništen je gol Kristijana Medine u 90+16. minutu za 2:2, a reakcija VAR-a usledila je tek dva sata kasnije jer je glavni sudija "odsvirao kraj" zbog nereda na tribinama.

Posle još dva sata, odnosno ukupno četiri sata i 16 minuta igrači su se vratili na teren, gde je samo konstatovano da nema gola  i da je Maroko pobedio sa 2:1.

Strelac za Argentinu bio je Đulijano Simeone u 68. minutu, a golove za Maroko postigao je Sofijan Rahimi u 45+2. i 51. minutu.

U drugoj utakmici grupe B večeras će od 21 čas u Lionu igrati Irak i Ukrajina.

Standings provided by Sofascore

Fudbaleri Španije pobedili su danas u Parizu selekciju Uzbekistana 2:1 u prvoj kolu grupe C.

Golove za Španiju postigli su Mark Pubilj u 29. i Serhio Gomez u 62. minutu. Gomez je u 59. minutu promašio penal.

Strelac jedinog gola za Uzbekistan bio je Eldor Šomurodov iz penala u 45+3. minutu.

U drugoj utakmici grupe C večeras će od 21 čas u Nantu igrati Egipat i Dominikanska Republika.

Osvajači zlatne medalje iz Tokija, fudbaleri Brazila, nisu uspeli da se plasiraju na Igre.

OI će zvanično biti otvorene u petak od 19.30 časova.