Problemi za Murinja: Đenova nanela treći poraz Romi

Ekipa Đenove upisala je drugu pobedu od početka šampionata

28.09.2023. 23:42
Tan2023-09-1721432792 4 žoze murinjo AP PhotoAlessandra Tarantino-6515ed5aac77c.webp Foto: Tanjug/AP PhotoAlessandra Tarantino

Fudbaleri Đenove su na domaćem terenu savladali Romu sa 4:1, u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Albert Gudmundson je doveo Đenovu u vođstvo već u petom minutu. Izjednačio je Brajan Kristante u 22, ali je domaćem timu prednost vratio Mateo Retegi u 45. minutu.

Morten Torsbi je povisio na 3:1 u 74. minutu, a konačan rezultat postavio je Žunior Mesijas u 81. minutu.

Ekipa Đenove upisala je drugu pobedu od početka šampionata i smestila se na 11. mesto na tabeli sa sedam bodova, dok je Roma na 16. poziciji sa dva boda manje.

Đenova će u sedmom kolu Serije A gostovati Udinezeu, dok će Roma dočekati Frosinone, koji je sa Fjorentinom odigrao 1:1

"Viola" je do vođstva došla pogotkom Nikolasa Gonsalesa u 19. minutu, a izjednačenje Frosinoneu doneo je Matijas Sule u 70. minutu.

Tim iz Firence je sedmi na tabeli sa 11 bodova, dok je Frosinone osmi sa dva boda manje.

U drugom meču odigranom u terminu od 18.30, Monca i Bolonja su odigrale bez golova. Bolonja je na 12. poziciji sa sedam bodova, dok Monca ima bod manje i nalazi se na 14. poziciji.