Real i Lajpcig u osmini finala Lige šampiona, Šahtjor u Ligi Evrope

U poslednjem kolu favoriti su upisali ubedljive pobede i ostali na prve dve pozicije u grupi

02.11.2022. 23:30
Luka Modric_Anadolija-1667422124231.webp Foto: Anadolija

Fudbaleri Real Madrida pobedili su, na svom terenu, ekipu Seltika sa ubedljivih 5:1 u meču poslednjeg, 6. kola grupe F Lige šampiona.

Golove za Real postigli su Luka Modrić (penal) u šestom, Rodrigo (penal) u 21, Marko Asensio u 51, Vinicijus u 61. i Federiko Valverde u 71. minutu. Golman Reala Tibo Kurtoa odbranio je penal, koji je u 35. minutu izveo fudbaler Seltika Josip Juranović. Jedini strelac za goste dao je Žota u 84. minutu.

Lajpcig je u Varšavi pobedio Šahtjor sa 4:0. Pogotke za nemački klub postigli su Kristofer Nkunku u 10, Andre Silva u 50, Dominik Šobošlai 62. i Dani Olmo u 68. minutu.

Prvo mesto na tabeli osvojio je Real sa 13 bodova, dok je Lajpcig drugi sa 12. Ova dva kluba igraće u Ligi šampiona, dok se Šahtjor kao treći seli u 1/16 finala Lige Evrope. Seltik je poslednji sa samo dva boda.

Žreb osmine finala Lige šampiona biće održan 7. novembra od 12 sati u Nionu.

Liga šampiona, 6. kolo, rezultati i strelci:

Grupa E
Čelsi - Dinamo Zagreb 21.00
Milan - Salcburg 21.00
Tabela: Čelsi 10, Milan 7, Salcburg 6, Dinamo (Z) 4.

Grupa F
Real - Seltik 5:1 (Modrić 6pen, Rodrigo 21pen, Asensio 51, Vinicijus 61, Valverde 71 - Žota 84)
Šahtjor - Lajpcig 0:4 (Nkunku 10, Silva 50, Šobošlai 62, Olmo 68)

Tabela: Real 13, Lajpcig 12, Šahtjor 6, Seltik 2.