Budućnost bolja od Zvezde: Gosti posrnuli u Morači

Jedna od lošijih utakmica Crvene zvezde ove sezone

05.02.2024. 19:07
Zvezda Budućnost-65c11ee4350ed.webp Foto: ABA league/Filip Roganović

Kako je Budućnost zamislila da odbrani svoj teren od Crvene zvezde, u derbiju 19. kola ABA lige, tako je i odigrala. Na krilima Flečera Megija i Jogija Ferela ekipa iz Podgorice je savladala goste iz Beograda sa 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11)

Izjednačena borba dva tima bila je na parketu "Morače" u prvoj četvrtini. Zvezda je vodila do pred istek 10. minuta (17:18), a onda se domaćin razigrao i, u bučnoj atmosferi svojih navijača, ubrzao do prve dvocifrene prednosti - 29:18 u 13. minutu. Na 31:18 stigli su serijom od 9:0...

Pokazala je Budućnost da ima bolju koncentraciju od protivnika. Kombinovao je Sferopulos petorku, ali nije pronalazio dobru ekipu. Jedan od podataka je da je Crvena zvezda prvu trojku dala u 15. minutu - kada je pogodio Bolomboj

U prvom poluvremenu Budućnost je imala čak 19 skokova u napadu, naspram osam gostiju. Devet asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti, što i nije neka prednost bila...

Borila se Zvezda da smanji 15 poena razlike i uspela je u 24. minutu da se približi na 46:40, ali ta nada je kratko trajala... Opet su se odlepili domaćini i u poslednjoj četvrtini gledali kako se sve raspalo u crveno-beloj igri. Rezultat je brzo otišao ponovo na +13 za domaćina - 68:55 u 35. minutu, a tri minuta kasnije i na +23 - 83:60

U Crvenoj zvezdi najefikasniji je bio Luka Mirtović sa 16 poena. Dvocifren je bio još Nemanja Nedović sa 10 poena.

Najefikasniji na meču bio je Jogi Ferel sa 18 poena, 13 je dao Flečer Megi, dok je Kenan Kamenjaš dao 12.